Yalnızlığı oldukça iyi tolere eden 3 köpek türü

Her şeyi hemen açıklığa kavuşturmak için, temelde bir köpeğin kesinlikle yalnızlığa katlanmak için yapılmadığını anlamalısınız. Sizinle oynaması, sizinle yürümesi, yeni insanlarla tanışması ve yeni yerler keşfetmesi gereken sosyal bir hayvandır. Bu nedenle, müsait değilseniz ve günde birkaç saat ayırmaya hazır değilseniz, bir köpek almayı düşünmeniz yararlı değildir. Bununla birlikte, diğerlerinden daha sakin ve daha bağımsız olan ve belirli bir süre, örneğin işteyken yalnız bırakılmaya daha kolay tahammül edebilecek bazı ırkların olduğu doğrudur.

Alman Spitz’i

alman spitz köpeği
Kredi: FaST_9 / iStock

Pomeranian olarak da adlandırılan Alman Spitz, en küçük Spitz tipi köpek ırkı. Bu küçük köpekle günlük olarak yaşamak çok keyifli. Küçük boyutu nedeniyle bir apartman dairesinde yaşamak için mükemmel bir şekilde uygundur, ancak bu onun buharını bırakmasına gerek duymasını engellemez! Peluş görünümüne rağmen, oldukça bağımsız köpek kim çok fazla sorun yaşamaz erken yaşlardan itibaren alışırsa yalnızlığa katlanır. Ayrıca yeni bir ortama kolayca alışır ve genellikle çok fazla yaramazlık yapmaz. Öte yandan, çok havladığı bilinmektedir. Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, buraya gidin Alman Spitz’in özelliklerini görün.

Le Chow-chow

yalancı chow chow köpek
Kredi: annie-spratt / iStock

Chow Chow bir köpektir son derece gururlu ve bağımsız. Ayrıca efendisine karşı çok açıklayıcı değil, ancak bu sizden hoşlanmadığı anlamına gelmiyor. Aksine, sadıktır ve insanına karşı çok koruyucudur. Sadece o değil sevgi göstermede pek iyi değil ve gerçekten sarılmak istemiyor. benBu nedenle sizden okşama almayı reddetmeyecektir. Öte yandan, bir yabancıdan gelenleri her zaman takdir etmeyecektir. bir Olimpos sakinibu muhteşem köpek yalnızlığı çok iyi tolere eder!

Le Galce Corgi

bir yatakta yatan corgi köpek
Kredi: alvan-nee / iStock

Corgi, sahibine yakın ve çok sosyal bir köpektir. Bu nedenle yalnızlığa dayanması zor olabilir. Ancak, varsa küçük yaşlardan itibaren alışmaksorun olmayacak. Etkileyici bir uyum yeteneği var! İhtiyaçları karşılandığı sürece her ortama mükemmel uyum sağlayan bir bukalemun köpeğidir. Bu bir kendini zorlaması gereken enerjik küçük köpekama o sessiz bir öğleden sonra somurtmayacak.

Size bir kez daha hatırlatıyoruz, yalnızlığı daha iyi desteklemeye yatkın hiçbir köpek türü yoktur. Bu, her şeyden önce hayvanınızın karakterine ve büyüdüğü çevreye bağlı olacaktır. Her halükarda, kendilerini zorlamak için oldukça büyük bir ihtiyacı olan spor türlerinden kaçınmak daha iyidir.

Bir köpeğe sahip olmak sağlığınız için iyidir: işte 8 fayda

Bir laboratuvar köpeği sahiplenmeye ne dersiniz?