uluslararası barışın küçük koruyucuları

BM: Bu kısaltmayı herkes bilir. İster acemi ister alanında uzman olun, bu mektupların önemli bir şey içerdiğini biliyorsunuz. 3 kelimelik bir özet muhtemelen şöyle olacaktır: barışı koruma. Bunu yapmak için, Birleşmiş Milletler bünyesinde bir erkek ve kadın okyanusu yorulmadan çalışıyor. Ancak sıra dışı köpekler de onların saflarına katıldı.

İkonik bir organizasyon

Birleşmiş Milletler kurulduktan sonra İkinci dünya savaşı[1945’teböylebirkatliambirdahaaslaolmayacaktıDünyanınenbüyükveengüçlüuluslararasıörgütüdür193ÜyeDevletiyanigezegeninbüyükçoğunluğunubirarayagetiriyorAnahedefleri:korumakBarış, güvenlikbenanlaşma ve işbirliği Uluslararası.

Bununla birlikte, başka birçok rolü de vardır: Halk Sağlığı (WHO), teşvik etmekEğitimBilim ve kültür (UNESCO), Uluslararası Adalet Divanı’nı yönetmek Adaletyerleştirme yardımı insancıl (Dünya Gıda Programı, UNICEF, vb.), insan haklarıdesteklemek sürdürülebilir kalkınma… Kurumları ve yetkilileri şimdiden bir sürü Nobel Ödülü aldı.

Taz, burada Genel Kurul salonunda görülen K-9 meslektaşlarımızdan biridir.📷: BM Sosyal Medya Ekibi / Roy Pan

tarafından gönderildi Birleşmiş Milletler üzerinde 29 Aralık 2018 Cumartesi

Bir köpek birimi BM Genel Merkezini gözetliyor

Örgütün dünya çapında birçok ofisi var. Başlıcaları Lahey (Hollanda), Nairobi (Kenya), Cenevre (İsviçre) ve Viyana’da (Avusturya). Ancak en önemli yer, bulunduğu Birleşmiş Milletler karargahıdır. New York. Bu dünyanın tüm büyüklerini alır: devlet başkanları, liderler, papalar, Nobel ödülleri…

Bu binanın altına yerleştirildiğini söylemeye gerek yok. yüksek gözetim. Ancak güvenlik görevlileri, kameralar ve gezegendeki tüm teknoloji, bu kadar hassas bir alanın korunmasını sağlamak için yeterli değildir. Bir köpek ünitesi de kuruldu, çünkü günün sonunda hiçbir şey onun yerini tutamaz.inanılmaz köpek yeteneği.

Labrador: dostluğun sembolü

hakkında bir mürettebat Labrador Retriever ve bu tesadüf değil. En azından polis ve orduda çalışan köpeklerin çoğunun Alman Çobanları olduğunu kesinlikle fark etmişsinizdir. Ancak bu sefer örgüt istedi. ideallerini gerçekten temsil eden bir cins : diplomasi, barış, dostluk. Etkili bir burnu olan köpekler istiyordu, evet ama bu korkutucu ya da tehdit edici görünmüyordu. BM’nin korkuya değil kardeşliğe ilham vermesi gerekiyor. Bu yüzden onun için bilinen bir cins seçti. sempati : eski güzel Labrador.

#UNGA.UN Photo/Mark Garten’de K-9 birim köpekleri

tarafından gönderildi Birleşmiş Milletler üzerinde 29 Eylül 2019 Pazar

elit köpekler

Bu hayvanlar eğitimli on üç çeşit patlayıcıyı tanımalarının öğretildiği üç ay boyunca. Ayrıca yeteneklerini geliştirmek ve mükemmellik seviyelerini korumak için kariyerleri boyunca sürekli eğitim alırlar. Günlük olarak, köpekler şunlardan sorumludur:odaları incelemek toplantılardan önce. Ayrıca kontrol ederler şüpheli bagaj ve kamyonlar kim mal boşaltır. Köpek ünitesi her yıl yaklaşık 30.000 kontrol gerçekleştirir.

köpekler temeller BM’yi korumak için. Ne yazık ki, tesisler terörizmin ana hedefidir. Bu nedenle, bir olay (savaş vb.) durumunda risklerin ve sonuçların devasa olabileceği göz önüne alındığında, ultra güvenli bir muhafaza çok önemlidir. Ayrıca, bölge güvenli değilse devlet başkanları asla gelmeyi kabul etmezler, bu da sorunlu olurdu çünkü diyalog olmadan barış olmaz ve şiddet tırmanır.

Titan, New York’taki UNHQ’daki K-9 meslektaşlarımızdan biri.📷: BM Sosyal Medya Ekibi / Elif Güleç

tarafından gönderildi Birleşmiş Milletler üzerinde 29 Aralık 2018 Cumartesi

Ayrıca beğeneceksiniz:

Ülkemiz için savaşan hayvanları anmak için bir anıt mı?

IŞİD liderini köşeye sıkıştıran kahraman köpek Conan

Köpekler Kenya’da vahşi yaşamda kaçak avcılıkla mücadele ediyor

Bir köpeği evlat edinmek için en kötü 3 neden

Whippet, büyük bir kalbi olan bir cüce gezginci