Skye Terrier, doğrudan Hebrides takımadalarından küçük bir köpek

Aslen İskoçya’dan olan Skye Teriyer, basset tipi bir köpeğin morfolojisi ile kuzeni Cairn Terrier’e benziyor. Girişken ama inatçı küçük bir köpek olan Skye Terrier, ailenizi kesinlikle mutlu edecek mükemmel bir refakatçi köpektir. Sadık, efendisine çok bağlı ve sadece ona itaat edecek!

Skye Terrier’in küçük hikayesi

Çimenlerin arasında beyaz Skye Terrier köpek
Kredi: DevidDO / iStock

Skye, Hebrides takımadalarının bir parçasını oluşturan bir İskoç adasıdır. itibaren basset tazıları ve Kelt teriyerleri arasında çapraz Skye Adası’nda bulunan Skye Terrier, en eski ırklardan biri Bu ülkenin batı kıyılarından kaynaklanmaktadır. Yüzyıllar boyunca evleri ve çiftlikleri farelere, porsuklara ve hatta tilkilere karşı korumak için kullanıldı. Daha sonra, 17. yüzyılda, bu köpek, Elizabeth 1’in altındaki İngiliz kraliyet mahkemesinde göründü. Daha sonra bu küçük hayvana âşık olacak ve onu üst orta sınıfın köpeği yapacak olan Kraliçe Victoria olacaktır. O zamanlar son derece popüler, aynı zamanda birçok yerde bulunur. kraliyet ailesinin üyelerinin yanında çok sayıda tablo. Ancak, 20. yüzyılda, Skye Terrier artık gerçekten popüler değildi ve onlara Fransa’da rastlamak son derece nadirdir!

Skye Terrier, boyunun iki katı uzunlukta bir köpek!

Bakımlı siyah Skye Teriyer köpeği
Kredi: volofin / iStock

Bacakları kısa olan Skye Terrier, sözde bassetoid tipi bir köpektir: il, boyunun iki katı! Omuzları 25 cm civarındadır ve ortalama olarak 10 ila 12 kilo arasındadır. Saçları yaklaşık 15 cm olduğu için çok uzundur ve çok boldur. Ayrıca kulak, yüz ve kuyruk hizasında güzel saçaklara sahiptir. LOF’a kaydı ile ilgili olarak, benburnu, kulakları ve maskesi siyah olduğu sürece elbisesinin renginin pek önemi yoktur.

Güzel bir kas yapısına ve güçlü bir kemiğe sahip güçlü küçük bir köpektir. Sırtı düz ve küçük bacakları kaslı. Siyah veya koyu kahverengi hafif badem şeklinde gözleri vardır. Skye Terrier’in bakışları canlıdır. Başı uzun ve güçlüdür ve kulaklarını alçak veya yüksek takar. Küçük boyutuna rağmen çok tempolu ve çok uyumlu bir köpektir.

Skye Terrier, sadık ve sosyal bir köpek

Durum İskoçya Skye Teriyer Bobby
Kredi: kyrien / iStock

Skye Terrier, sosyalliği ile tanınan bir köpektir. Yabancılarla, diğer köpeklerle ve kedilerle de mesafeli olsa da insanlarla mükemmel bir şekilde anlaşır! İddialı, hatta inatçı, kadife eldiven içinde demir yumrukla eğitilmesi gereken bir köpektir. Ayrıca, seni test etmekten çekinmeyecek. Ancak domuz karakterinin ötesinde, insanına çok sadık ve özverili bir köpek olduğu ortaya çıkıyor. Bu, efendisinin ölümünün ardından Edinburgh’daki Greyfriars Mezarlığı’ndaki mezarını her gün ziyaret eden İskoçya’nın en ünlü Skye Teriyeri Bobby tarafından gösterilmektedir.

Çok esnek olan Skye Terrier, sahibinin hayatına sorunsuz bir şekilde uyum sağlayacaktır. Ayrıca düzenli olarak dışarı çıkmak şartıyla apartmanda da sorunsuz yaşayabilir. Çevik ve dayanıklı, çok fazla suistimal etmemeniz şartıyla spor gezilerinizde size sorunsuz bir şekilde eşlik edecektir.

Bir Skye Teriyeri evlat edinmenin ortalama fiyatı nedir?

Fransa’da bir Skye Terrier bulmanın çok nadir olduğunu bilmelisiniz. Ancak, tamamen çatladıysanız ve ihtiyacınız olan cins buysa, LOF’a kayıtlı bir Skye Terrier için ortalama 1400 Euro’ya mal oluyor. Bu fiyat, kökenine, cinsiyetine ve yaşına göre açıkça değişebilir.

Köpeğinizi hırsızlardan korumak için bilmeniz gerekenler

köpeğiniz için su geçirmez çizmeler yapın