Olimpik bir sakinlik gösteren 5 köpek türü

Hemen söyleyelim, bir köpeğin kişiliği yalnızca cinsine bağlı değildir. Gerçekten de, yetişme tarzına, geliştiği çevreye ve geçmişine bağlı olarak, sakin olduğu bilinen bir köpek türü nihayetinde tam tersi olabilir. Bununla birlikte, diğerlerinden daha sakin ve daha nazik bir yapıya sahip olduğu bilinen ırklar vardır. Örneğin, size Jack Russel söylenirse? Elbette bu küçük enerji topu bugünün listesinin bir parçası olmayacak!

Cavalier King Charles

Sonbaharda çimenlerde oturan Cavalier King Charles Spaniel
Kredi: Mkovalevskaya / iStock

“Leydi ve Serseri” çizgi filminde ana rolü üstlenen Cavalier King Charles Spaniel, uzun kulaklı bir tür mini spaniel ile karşılaştırılabilir. Küçük köpek duyarlı ve erkeğe yakınefendisinin sevincini ya da hüznünü kesin olarak sezebilecektir. Dahası, sevgiye büyük bir ihtiyacı vardır ve yalnız bırakılmaya oldukça tahammül eder. Sağduyulu ve yumuşak, şehirdeki ve kırsaldaki hayata uyum sağlayabilir. Cavalier King Charles Spaniel, oynamayı seven enerjik küçük bir köpektir! Bununla birlikte, özelliği vardır anında sakin ol efendisi artık oynama zamanının olmadığını anlamasını sağladığında.

Newfoundland

Kanepede yatan siyah Newfoundland köpeği
Kredi: rzoze19 / iStock

Köpeklerde enerji mutlaka büyüklükle orantılı değildir ve neyse ki! Böylece, heybetli fiziğine rağmen, Newfoundland sonuçta evinizde o kadar yer kaplamaz onun mizacı çok sakin ve sağduyulu. İnanılmaz derecede nazik ve son derece kibar, sahibine çok yakın olan ve evinin tüm üyelerine göz kulak olmayı ihmal etmeyecek bir köpektir. Başlangıçta denizde kurtarma köpeği olarak kullanıldı, bu sadakati ve insanını ne pahasına olursa olsun kurtarma arzusunu içinde tutar., hayatını feda etmek anlamına gelse bile. Kalın, siyah kürkü de onu özellikle zarif kılıyor. Nazik bakışları ve oyuncak ayı bakışları kesinlikle sizi aşık edecek!

Le Carlin

Dili dışarıda uyuyan pug
Kredi: fongleon356 / iStock

Kocaman yuvarlak gözlerine ve alnındaki küçük kıvrımlarına nasıl karşı koyabilirsin? Girişken ve yaramaz Pug, birçok köpek severin sevdiği bir mini mastiff. Küçük ama güçlü olan Pug, çok nazik ve sakin bir köpektir. İnsanları her şeyden çok sever, özellikle de ona sarıldıklarında. Bir apartman dairesinde yaşamaya mükemmel bir şekilde uyum sağlayacaktır, çünkü en sevdiği eğlence… şekerleme yapmaktır! Gerçekten de Pug, çok fazla egzersize ihtiyaç duyan bir köpek değildir. Ancak ihtiyacının karşılanması için günde en az üç kez dışarı çıkarılması gerekir.

Le Shar Pei

Otların arasında oturan küçük bej Shar Pei
Kredi: zokov / iStock

Birçok kıvrımla kaplı Shar-Pei, bin arasında tanınabilir! Gerçek bir aşk yüzü, çok özel bir görünüme sahip bu köpek, yaşam için mükemmel bir arkadaş olacaktır. Olimpik sakinliği bazen birkaç saçmalık ve oyun anıyla noktalanıyor., ancak genel olarak, Shar-Pei oldukça bağımsız bir karaktere sahip sakin bir köpektir. Görünüşüne rağmen büyük oyuncak ayılar, kendini zorlamaya çok ihtiyacı var. Yani, bir apartman dairesinde yaşayabilse bile, günde birkaç kez çıkar stresini atması için birkaç uzun geziyle.

Aziz Bernard

Aziz Bernard köpeği
Kredi: N8tureGrl / iStock

Bu dağ köpeği gerçek bir “dadı” olarak bilinir. Yumuşak ve koruyucu, çocuklar için var olabilecek en iyi köpek şirketi olduğu ortaya çıktı. Buna ek olarak, bir kurtarıcı olarak yetenekleri ona sarsılmaz bir sakinlik verir. Görkemli görünümüne rağmen, evinizde ihtiyatlı olacaktır. Ancak, hata yapmayın, her koşulda sakin olmasına rağmen, sizi savunmak için topraklarına ayak basmaya cesaret eden yabancıları korkutmaktan çekinmeyecektir. Gerçekten bir apartman dairesinde yaşamak için yaratılmadığını unutmayın, çünkü yapısı nedeniyle rahat etmeyecektir.. Gerçekten de, boyutu omuzlarda 90 cm’ye ulaşabilir ve 120 kilodan az değildir!

Sakin ve toplanmış bir köpek sahiplenmek istiyorsanız, bu beş cins sizin için idealdir! Ancak, size hatırlatmaya devam edeceğiz: bir köpeğin karakteri sadece cinse bağlı değildir.

Dünyayı köpeğinizin gözünden görmek için bir simülatör

Belçika örneğini mi takip etmeliyiz?