Mirasınızı bir köpeğe miras bırakabilir misiniz?

Bugün sahiplerin %94’ü köpeklerini ailenin tam bir üyesi olarak görüyor. Bu nedenle, hane halkının geri kalanı gibi ona da mal miras bırakmanın mümkün olup olmadığını merak edebiliriz. Pekala, köpeğinizin Las Vegas’ta üstü açık arabanızı sürdüğünü veya tasarruflarınızı yaktığını hayal ettiyseniz, bunun yakın zamanda mümkün olmayacağını bilin…

Fransa’da köpeklerin miras hakkı yok

Hayvanlarda yok tüzel kişilik yok bizim ülkemizde. Bu, bir vasiyete girilemeyecekleri ve varlıklara sahip olma haklarının olmadığı anlamına gelir.

Yüklü vasiyetin hilesi

Ancak bunu aşmanın bir yöntemi var. Bir hayvana doğrudan vasiyet etmek kesinlikle yasaktır, ancak servetinizi miras bırakmak mümkündür. bir kişiye onunla ilgilenmesi şartıyla. Bir akraba, herhangi bir kişi veya hatta bir dernek olabilir. Buna “karşılıklı vasiyet” denir. Hatta bu kişinin köpeğe sağlaması gereken yaşam tarzını detaylandırabiliriz.

bir köpeğe miras
Kredi: Irina Meshcheryakova / iStock

Diğer ülkelerde bir hayvana vasiyet etmeye izin verilir

Elbette her yerde hikayeler duymuşsundur sarılmak milyoner tüy yumağı hakkında birbirlerine. Eh, genellikle doğrudurlar, ancak yurt dışında gerçekleşirler. Gerçekten de, bazı ülkelerde hayvanların doğrudan miras alma hakkı vardır. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde veya Almanya’da durum böyledir.

Bubbles, bu şekilde şempanze Michael Jackson’dan güzel bir ikramiye çıktı. Primat şimdi malikanesinde mutlu günlerin tadını çıkarıyor. Ayrıca birde şu var Günther IIIAlman kontes metresinden 80 milyon dolar miras kalan bir köpek. Köpek daha sonra mirasını oğluna miras bıraktı, Günther IV, kim dünyanın en zengin köpeği oldu. Yıllar ve doğru yatırımlarla serveti şimdi 373 milyon avroya ulaştı. Bu çok fazla kemik… Hayvan, limuzinle seyahat ediyor, havyarın tadına varıyor ve dünyanın dört bir yanındaki villalarında hayatın tadını çıkarıyor.

Gigoo ile bitiriyoruz, a Tavuk hepimizin toplamından daha zengin. Bu İngiliz tüy topu 15 milyon dolar miras aldı. Resmi oldu, dünya çıldırdı!

civciv köpeğe miras
Kredi: A_nik / iStock

Ayrıca beğeneceksiniz:

Köpeklerin hakları var mı (yasal olarak)?

Kiralık konaklama: bir ev sahibi size köpekleri yasaklayabilir mi?

Medeni ve Ceza Kanunundan sonra, köpeğinizi savunmak için bir Hayvan Kanunu!

Alaskan Malamute, doğrudan Uzak Kuzey’den bir köpek

Köpeğinizin insan yaşını hesaplamak için yeni formül