Leonberger, nazik dev lakaplı bir köpek

Aslan benzeri yürüyüşü Leonberger’i çok görkemli bir köpek yapar. Çok dengeli, tüm yaşam tarzlarına uyum sağlayan bir köpektir. Efendisine çok yakın, ona gerçek ve şaşmaz bir aşk sunacaktır. Leonberg aynı zamanda cesur, nazik ve zeki bir hayvandır. Bu nedenle, bunun aileniz için bir köpekte aradığınız her şeye her açıdan cevap vereceğinden şüphe yoktur.

Leonberger’in küçük hikayesi

Leonberger köpeği ayakta
Kredi: AngelaBuserFotoğraf / iStock

Alman kökenli, Leonberg veya aynı zamanda Leonberger olarak da anılır, sadece doğduğu Alman şehrinin adını taşır. Çoğu eski ırkta olduğu gibi, gerçek kökenleri belirsizliğini koruyor. Ancak, olurdu özellikle Landseer, Terre-Neuve, St-Bernard ve Montagne des Pyrénées ile çeşitli geçişlerin meyvesi. Cinsi doğurduğu söylenen Leonberg şehrinin belediye meclis üyesi Heinrich Essig’dir. Amacı aslan tipi bir köpek yaratmaktı. Bu, köpeğin fiziğinin aslana benzer, çünkü hayvan şehrin amblemidir. Daha sonra, Leonberger ırkının ilk standardının ortaya çıktığını görmek için 1895’e kadar beklemek gerekecek. Bugün, heybetli boyutuna rağmen, bu köpek-aslan, nezaketi ve sadakati nedeniyle onu benimseyen ailelerin ayrılmaz bir parçasıdır.

Görkemli bir köpek

Leonberger köpeğinin yalancı portresi
Kredi: fotojagodka / iStock

Leonberger, oldukça heybetli boyutu nedeniyle etkileyici bir köpektir. Leonberger’in yapısı sağlam ve orantılıdır, bu da onu özellikle zarif kılar. Saçları uzun ve düz. Cins standardı tarafından kabul edilen katlar, açık açık kahverengi, kırmızı açık kahverengi, koyu açık kahverengi, kum ve yukarıda belirtilen tüm tonlar. Siyah bir maske de istenir, ancak bu renk baskın olmamalıdır. Kulakları orta büyüklükte ve sarkık, gözleri de orta büyüklükte ve açık kahverengiden koyu kahverengiye kadar değişir. Kuyruğu çok kalındır ve köpek aktifken sarkık veya düz taşınır. Ağırlığı erkeklerde 60 ila 80 kg, kadınlarda ise 55 ila 70 kg arasındadır. Boyları erkeklerde 72-80 cm, kadınlarda 65-75 cm arasındadır.

Leonberger, Olympian sakinliği olan bir köpek

Leonberger köpeği dışarıda bir çocukla oynuyor
Kredi: lolostock / iStock

Kuzeni Newfoundland gibi, Leonberger de çok sakin ve nazik bir köpektir. Onunla ilk tanıştığınızda etkileyici olsa da, takma adının aslında “büyük oyuncak ayı” olabileceğini hemen anlarsınız. Bu mükemmel aile köpeği, çünkü çocuklarla oynamayı sever ve hatta onlara karşı çok korumacı olabilir. Efendisine çok sadık, bazen bir kurtarma köpeği olarak kullanılır. Leonberger dengeli, zeki ve cesur bir köpektir, bu da onu eğitilmesi çok keyifli bir köpek yapar. Leonberger apartman hayatını idare edebilir, ama bu şiddetle cesareti kırılmış. Nitekim, onun itibarı ile büyük boybu bir alana ihtiyacı olan köpek. Egzersiz yapması gereken bu köpek için günlük yürüyüşler de çok önemlidir. Ancak eklemlerini yormamak için bunlar çok yoğun olmamalıdır.

Bu cins köpeği sahiplenmenin maliyeti nedir?

Leonberger bir köpek cinsidir. alış fiyatı 1200€ ile 1400€ arasında olduğu için oldukça pahalı. Ancak bu fiyatın köpeğinizin yetiştiricisine göre değişebileceğini unutmayın. Ayrıca köpeğinizi sahiplendiğiniz yaşa veya erkek mi yoksa dişi mi olduğuna bağlı olarak değişebilir.

bir fotoğrafçı, insanlarla hayvanlar arasındaki komik benzerlikleri yakalar

Bir köpeği evlat edinmek için en kötü 3 neden