Landseer, çok nazik bir kurtarma köpeği

Landseer’ı hiç duydunuz mu? Adı sizin için bir şey ifade etmeyebilir, ancak yüzü size kesinlikle tanıdık geliyor çünkü Landseer, Newfoundland’ın yakın bir kuzeni. Bu köpek cinsinin Pirene Dağı ile de birçok benzerliği vardır. Ünlü kuzeninden daha az yaygın olmasına rağmen, siyah beyaz kürklü bu büyük oyuncak ayı gerçekten bilinmeyi hak ediyor ve hemen yapmanızı önerdiğimiz şey tam da bu!

Landseer’ın küçük hikayesi

Bir Landseer köpeğinin portresi
Kredi: slowmotiongli / iStock

Le Landseer Kraliçe Victoria’nın resmi ressamı Edwin Landseer’in adını almıştır.19. yüzyıldaki eserlerinde ilk kez ve birçok kez onu temsil eden . Uzun zamandır yanlışlıkla Newfoundland’ın siyah beyaz bir çeşidi olarak kabul edildi, ancak Landseer gerçekten de kendi başına bir cins ve ayrıca Montagne des Pyrénées’den ve Saint-Bernard’dan biraz kan var. 1960 yılında Landseer, FCI tarafından Newfoundland’dan ayrı bir cins olarak resmen tanındı.

Landseer morfolojisi

Otların arasında duran Landseer
Kredi: slowmotiongli / iStock

Landseer, beyaz bir namluya sahip geniş, masif siyah bir kafası olan büyük bir köpektir. Kulakları sarkıktır ve uzun kuyruğu genellikle yüksekte taşınır, ancak bazen hafifçe sarkar. Hem dingin hem de heybetli bir ifadesi var. Saçları uzun ve ince, uzuvların arkasında püsküller var. Rengine gelince, arka plan elbisesinin beyaz olduğu ve sırtında, gövdesinde ve sağrısında büyük siyah noktalar olduğu düşünülmektedir. Kuzeni gibi, Landseer da oldukça heybetlidir çünkü ağırlığı genellikle 50 ila 60 kilo arasındadır ve bir erkeğin omuzlarındaki yükseklik bir dişi için 80 cm ve 72 cm’ye ulaşabilir.

Landseer, hassas ve sevecen bir köpek

Onun köpek yavrusu ile çimenlerde yatan Landseer köpek
Kredi: slowmotiongli / iStock

Landseer gerçek bir aşk topudur. Biraz tutkal, efendisine çok yakın ve sürekli sevgi talep eden bir köpek. Sakin ve dengeli, diğer hayvanlarla ve özellikle de bitmeyen bir sabır gösterebildiği çocuklarla harika bir şekilde anlaşacaktır. Geniş açık alanların oyuncusu ve sevgilisi olan Landseer, mutlaka harika bir sporcu değildir. Bu nedenle, büyük yürüyüşlerden ziyade sessiz yürüyüşleri daha çok takdir edecektir. Ancak yine de stresini atması gerekiyor ve bu nedenle bir apartman dairesinde yaşamaktan kaçınılmalıdır. Cankurtaran köpeği, tıpkı kuzeni Newfoundland gibi suda çok rahat. Çok zeki olan Landseer, istikrarı bozmamak için adil ve tarafsız bir şekilde eğitilmelidir. Üstelik, görünürdeki sakinliğine rağmen, Landseer’in heybetli yapısı ve büyük uyanıklığı onu çok caydırıcı bir koruyucu yapıyor.

Landseer cinsi bir köpeğin ortalama fiyatı nedir?

Tüm safkan köpeklerde olduğu gibi, Landseer’ın fiyatı yetiştiriciler arasında değişebilir. Gerçekten de, satırlara göre fiyat her zaman aynı değildir. Her durumda, bir Landseer evlat edinmeyi planlıyorsanız, şunu bilin ki ortalama fiyat 1000 ile 1200 Euro arasındadır. Peki bu köpek seni çatlatıyor mu?

Bir köpek geçmişi hatırlayıp kendini geleceğe yansıtabilir mi?

köpeğinizi memnun edecek 3 tarifi keşfedin