Kuyruğunu sallayan bir köpek mutlaka mutlu değildir.

“Bak, köpeğim mutlu, kuyruğunu sallıyor! » Evet kesinlikle, bir köpek mutlu olduğunda genellikle kuyruğunu sallar! Ancak kuyruğunu sallayan bir köpeğin mutlaka mutlu olduğunu düşünmek, çok yaygın bir yanılgıdır. Tabii işten eve geldiğinizde ve köpeğiniz kuyruğunu sallayarak sizi sıcak bir şekilde selamladığında, sizi gördüğüne sevinir ama göreceksiniz ki bu davranışın başka birçok anlamı da olabilir…

kuyruk sallayan yalancı köpek
© Charlotte-Amelia-Poe – iStock

Köpeğim heyecanını ifade ediyor

Akşam eve geldiğinizde, yürüyüşe çıkmadan önce ya da yeni bir insan ya da türdeş gördüğünüzde köpeğiniz büyük bir neşe ve heyecan duyar. Bunu ifade etmek gerekirse, kuyruğunun çırpılması genellikle hızlı ve hatta bazen kesin bir ritim olmadan her yöne gider. Kuyruk yüksek veya düşük giyilebilir. Yüksek ruhlarla, köpeğiniz kuyruğuyla aynı oranda kıçını bile sallayabilir.

Köpeğim yedekte

Kuyruk gerçekleştirir soldan sağa son derece hızlı bir hareket. Özelliği, köpeğin onu bacaklarının arasına yerleştirmesidir, bazen kuyruğun ucu bile bulunur. tamamen köpeğin karnına karşı. Bu kuyruk hareketi yavru köpekler için tipiktir, aynı zamanda biraz çekingen köpekler için de geçerlidir.

köpeğim gergin

Evet, endişeli bir köpek de kuyruğunu sallayabilir. Bu, yürüyüş sırasında evinin bahçesinde nöbet tutan bir köpeğe rastladığınızda kolayca gözlemlenir. İyice bak! Çok sık, aynı anda havlar ve kuyruğunu sallar, ancak bu, koruyucu rolüne rağmen sizi görmekten mutlu olduğu anlamına gelmez. Köpek gergin olduğunda, kuyruk vuruşu genellikle yavaş ve sarsıntılı. Genellikle düz giyilir.

köpeğin sakin

İster güzel bir yürüyüşten sonra, ister diğer köpeklerden biriyle bir anlaşmazlıktan sonra olsun, köpeğiniz sakinliğini birçok işaretle ifade edebilir. kuyruğunu çok hafif salla. Bu durumda genellikle düşük taşınır.

Son olarak şunu hatırla her köpek farklıdır ve komşunun köpeğinden biraz farklı olabilecek bir konuşma tarzına sahip olacaktır. Bu nedenle, bu bilgi bir tuz tanesi ile alınmalıdır, çünkü evrensel bir yorum yoktur!

Nantes şehrinde bir “köpek kafesi” kapılarını açıyor

Corgi, Kraliçe II. Elizabeth’in Platin Jübile’sinin yıldızı