küçük boyutlu, mevcudiyetinde büyük

Canlı ve eğlenceli Russkiy oyuncağı tam bir aile köpeğidir. Ayrıca, küçük boyutu ve uyarlanabilirliği, bir apartman dairesinde sorunsuz bir şekilde yaşamasını sağlar. Onu henüz tanımıyorsanız, bu zarif ve eşsiz küçük köpeği hemen keşfedin!

Russkiy oyuncağının küçük hikayesi

chien rus oyuncak
Kredi:
Katerina_Brusnika / iStock

Adından da anlaşılacağı gibi, Russkiy oyuncağı, Rusya kökenli küçük bir köpektir. 20. yüzyılın başlarında, bu ülkedeki en popüler refakatçi köpeklerden biri oldu ve hatta Rus sarayının gıptasını bile çekti. Bununla birlikte, 1920’den itibaren, Russkiy oyuncağının üremeleri birbiri ardına durdu, öyle ki cins giderek daha nadir hale geldi. Sadece 1950’de oldu cinsin birçok meraklısı onu korumak için bir araya geldi. Ne yazık ki, üreme için kullanılan köpeklerin neredeyse tamamı artık safkan değildi ve soyağacı yoktu. bu nedenle verdiler iki varyant doğurmak : biri uzun saçlı, diğeri kısa saçlı. Orijinal olarak Russkiy oyuncağının kısa saçlı olduğunu unutmayın.

Russkiy oyuncağı, Chihuahua’ya benzeyen küçük bir köpek

iki siyah ve ten rengi rus oyuncak yavru
Kredi: unomat / iStock

Çok küçük boyutu nedeniyle, genellikle Russkiy oyuncağını bir Chihuahua ile karıştırma eğilimindeyiz. Ancak aralarında gerçek bir aile ilişkisi yoktur. Bu zarif görünümlü küçük köpek omuzlarda 20 ila 28 cm arasında ölçün. Ortalama ağırlıktadır 2 ila 3 kg arasında. Oldukça ince bir namluya sahip olduğu ve bazen onları daha da heybetli kılan uzun kıllarla süslenmiş üçgen şeklinde oldukça büyük iki kulağı olduğu için kafası oldukça atipiktir. Cinsin her iki çeşidi de pürüzsüz katlara sahiptir. Kahverengi, ten rengi veya siyah ve ten rengi karışımı olabilir.

Russkiy oyuncağı, girişken ve oyuncu küçük bir köpek

russkiy oyuncak köpek ormanda delik atlama
Kredi: photografic101 / iStock

Minyatür boyutu göz önüne alındığında, Russkiy oyuncağı apartman hayatı için mükemmel bir köpek. Çok canlı, bu küçük köpek oynamayı sever ve özellikle çocukları takdir eder. Ayrıca çok sosyal, erken yaşlardan itibaren alıştığı sürece diğer köpeklerle değil, diğer hayvanlarla da yaşamasını sağlamakta zorluk çekmezsiniz.. Çok zeki, onunla çalışmak keyifli ve eğitimi herhangi bir zorluk çekmeden yapılacak.

Bir Russkiy oyuncağını benimsemenin maliyeti nedir?

Bir Russkiy oyuncağını sahiplenmenin bedeli, yaşına, cinsiyetine ve özellikle kökenine göre değişir. Her durumda, iyi bir miktar ödemek zorunda kalacaksın fiyatı yükseldiği için bu küçük köpeği sahiplenmek ortalama 1500 euro. Ancak en prestijli hatların 4000 Euro’ya kadar satılabileceğini bilmelisiniz!

Dünyanın en köpek dostu 10 şehri

Kar ve köpeğiniz için tehlikeleri