Köpeğinizi ofise götürmek: neden olmasın?

Sabah işe gitmek için yola çıkmadan önce, ustalar köpeklerinin çaresizlik içinde kendilerine bakan küçük gözleriyle yüzleşmek zorundadırlar. Birçoğu köpeğini ofise götürmeyi diler. Ama bu iyi bir fikir mi? Ve hepsinden önemlisi: mümkün mü?

Yasa ne diyor?

Çoğu durumda, kanun yasaklamaz köpeğini işe geri getirmek için. Bununla birlikte, bir hayvanın varlığının güvenlik veya hijyen sorunları oluşturabileceği bazı bariz istisnalar vardır. Örneğin, işyerinde çalışıyorsanız köpeğinizle gelemezsiniz.yemek yiyor veya bir sağlık kurumu. sektöründe de yasaktır.yönetim. Son olarak, eğer birinci kategori (“saldırı”) bir köpekse bu da sorunlu olabilir, çünkü halka açık yerlere erişimleri yoktur.

Ancak, diğer durumlarda, köpeklerin varlığını yasaklayan herhangi bir yasal hüküm bulunmamaktadır. Bu nedenle karar her işverene aittir.. Ve eğer izin verirse, iş arkadaşları arasındaki nezaket, onların fikirlerini sormayı da gerektirir. diğer çalışanlar. Gerçekten de, örneğin bazılarının alerjisi veya köpek fobisi olabilir. Topluluk içinde çalışırken, başkalarını da düşünmeli ve saygılı kalmalıyız.

köpek iş başında
Kredi: Monkeybusinessimages / iStock

Köpeklere izin vermek işletmeler için bir artı

Takım ruhunu ve çalışan verimliliğini oluşturur

Köpeklerin varlığı, meslektaşlar arasındaki sosyal bağları teşvik eder. Bireysellik, herhangi bir şirket için bir handikaptır. Aksine, ekip çalışması önemli bir varlıktır. Dedikleri gibi: birlik güçtür! Bunun nedeni, her çalışanın farklı bilgi, yetenek ve güçlü yönleri olmasıdır. bu tamamlayıcılık bu da takım çalışmasını bireysellikten daha etkili kılar.

Bu nedenle çalışanların kendi köşelerinde kalmamaları, birlikte çalışmaları ve işbirliği yapmak Firmanın başarısı için. Onun için vazgeçilmezdir başarı. İşte burada köpekler devreye giriyor. Meslektaşlar arasındaki alışverişi kolaylaştırırlar. Araştırmalar ayrıca köpeklerin stresi azalttığını, insanları sakinleştirdiğini ve refahlarını iyileştirdiğini ve bunların hepsinin ek faydalar olduğunu gösteriyor.

köpek iş başında
Kredi: LightFieldStudios / iStock

buşirketin iyi bir imajını verir

Bir evcil hayvan bakıcısı şirketi olan Holidog, Mart 2016’da bir anket yaptı. 2730 kişiyle görüştüler. Sonuçlar kendileri için konuşur: %98 Katılımcıların yüzdesi hayvanları kabul eden işletmelerin daha iyi bir imaja sahip olduğunu düşünüyor modern ve zamanının ötesinde.

Fransa geride kaldı…

Köpeğinizi ofise götürme fikri Fransa’da oldukça merak uyandırıyorsa, bazı ülkelerde artık durum böyle değil. İle örnek, Amerika Birleşik Devletleri’nde bu uygulama birkaç yıldır kabul edilmektedir. Sam Amca’nın ülkesinde, 5 şirketten 1’i evcil hayvanlara izin verir. Fransa yine geride kaldı…

Ayrıca beğeneceksiniz:

Köpeğim ben yokken ne yapıyor?

Köpeğinizin yanında koşmak için 5 iyi neden

Ustalarda eşlerinden çok köpeklerinin fotoğrafları var! Ve hepsi bu değil…

Köpeğinizin insan yaşını hesaplamak için yeni formül

Kaka polisi: DNA testleri, kameralar, ihbar…