köpeğinizi nereden satın alırsınız?

Bir köpeği sahiplenme kararı verildikten sonra, doğru sonuçtan emin olmak için kime dönersiniz? Sığınma evlerine mi yoksa bireylere mi odaklanmalıyız? Yeni evcil hayvanınızı evlat edinmeye karar vermeden önce yararlı bulabileceğiniz bazı şeyler.

Her şeyden önce, size en uygun köpeğin cinsini düşünün.

Gün içinde çok fazla evde kalmanıza izin vermeyen bir işiniz ve/veya yükümlülükleriniz varsa, tercih yapmamalısınız. aşırı bağımlı bir köpek türü. Bütün köpekler uzun süre yalnız kalamaz. Örneğin, Border Collie, Labrador-Retriever veya Avustralyalı Çoban, yalnızca sahiplerinin eşliğinde tam olarak gelişen hayvanlardır. Ama merak etmeyin, daha bağımsız ırklar var; Shiba Inu, Pekingese, Husky veya Breton spaniel mükemmel örneklerdir!

sevimli köpek yavruları
Kredi bilgileri:Maryviolet / Istock

En iyi koşullarda bir köpek satın almak için nereye gitmeli?

Yarışa karar verdikten sonra, gelecekteki yol arkadaşınızı evlat edineceğiniz yeri seçmeniz gerekecek. Başvurabileceğiniz birçok muhatap var: yetiştirici barınakları, SPA, bireyler, vb. Birçok ırkın temsil edileceği köpek gösterilerine de gitmek mümkün.

Peki, tüm bunları nasıl çözeceksiniz?

Yetiştiriciler

Hangi yetiştiriciyi seçerseniz seçin, önce onunla başlayın ona doğru soruları sor, özellikle de hayvanın doğduğundan beri yaşadığı çevre hakkında: ona önereceğinize benziyor mu? Evet olması tercih edilir, çünkü aksi takdirde yeni köpeğiniz, zaten bildiğinden çok farklıysa, özümsemeyi kesinlikle zor bulacağı yeni kurallara uyum sağlamak zorunda kalacaktır.

O zaman, yetiştirici şunları yapabilmelidir: sağlık durumu hakkında sizi tam olarak bilgilendirmek köpeğin cinsi, cinsi, beslenmesi, daha önce aldığı tedaviler (solucan, aşılar), kimliği. Satıcı sorularınızı yanıtlayamıyorsa dikkatli olun.

mutlu efendi köpek
Kredi bilgileri:YetmişDört / Istock

Fiyat çok mu düşük? Yoğun tarıma dikkat edin.

Yavrularını çok fazla takip etmeden çok sayıda satan yetiştiriciler var. Sonunda bir hayvanla karşılaşabilirsin sağlıksız bir halde hakkında pek bir şey bilmiyorsun. Köpeği en az bir kez evde görmeden size teslim etmeyi teklif eden satıcılardan hemen uzak durun. Küçük arkadaşınızı, özellikle sosyal olmak üzere minimum davranışını gözlemlemek için orijinal ortamında görmek önemlidir. Ayrıca her zaman daha iyidir anneyi görbu size köpek yavrusunun burada doğduğunu garanti eder.

barınaklar

İstersen sığınmakemin olacaksıntavsiye ve rehberlik orada toplanan köpeklere aşina olan personel tarafından. Hayvan için olası bir travmatik geçmiş hakkında ihtiyacınız olan her şeyi bileceksiniz ve bunu yapabileceksiniz. seni ilgilendiren tüm soruları sor. Barınak yöneticileri, köpekleri kendilerine en uygun olan yeni sahiplerle eşleştirmeye alışkındır.

Ayrıca beğeneceksiniz:

Köpek kimliği hakkında her şey (çip ve dövme)

Köpeğinizi araba ile taşımak: yasa ne diyor

Hangi köpekler yüksek ısıya karşı en savunmasızdır?

Beyaz köpeklerin en güzel ırkları

Bu, köpeğinizin insan yaşıdır.