Köpeğimizle uyumayı neden bu kadar çok seviyoruz?

Köpeğinizle uyumak, özellikle çiftlerde tutkuları serbest bırakan gerçek bir tartışmadır. Evinizde köpek sahiplendiğinizde bu konuyla ilgili binlerce soru akla gelmektedir. Köpeğimin benimle uyumasına izin verebilir miyim? Bunun davranışını olumsuz etkilemesi muhtemel mi? Köpeğimle uyumak gerçekten hijyenik mi? Ancak, yatak odamızın kapısının arkasına bıraktığımız köpeğimizin bakışlarına direnmenin zor olduğunu çabucak anlıyoruz. İkincisi genellikle yatağımızda çok çabuk bulunur ve sonunda onu seviyoruz! Ama neden ? İşte bazı açıklamalar…

Köpeğinizle uyumak stres önleyici görevi görür

Bir yatakta uyuyan köpek
Kredi: Ruby Schmank / Unsplash

Gerçekten, köpeğinle uyumak sakinleştirici etkisi olabilir. Ayrıca yanımızda uyurken hayvanınızı okşamak oksitosin seviyesini arttırır ve kortizol seviyesini düşürür. Oksitosin kendini iyi hissetme hormonu olduğu için olumlu bir etkisi vardır. sahibinin esenliği kadar, köpeğin de esenliği. Bu sayede hayvanımızla olan bağ güçlenir ve sabahları daha iyi bir ruh halinde uyanırız. Köpekler bile yapabilirdi uykusuzluk problemlerini azaltmak hem de efendilerinin onların depresyonu.

daha güvende hissetmek için

Köpeğimizle Uyumak bize bir güvenlik hissi verir. üzerine bir Amerikan araştırması evcil hayvanların uykumuz üzerindeki etkisi Ayrıca, köpeği yatakta onlarla birlikte yatan sahiplerin kedi sahiplerinden daha kolay uykuya dalarlar. Üstelik köpeğinizle özel bir ilişkiniz varsa, bunu önceden bilirsiniz.seni korumak için her şeyi yapacak. Öte yandan, koruyucu tarafın tüm köpeklerde çalışmayabileceğini kabul ediyoruz… Diğer şeylerin yanı sıra Chihuahua’yı düşünüyoruz!

Isınmak için köpeğinizle yatın

bir ekose altında pug köpek
Kredi: Matthew Henry / Unsplash

Eğer soğuk tipseniz ve nefret geceleri soğuk yatağına girdiğinde o donma hissi, köpeğinizle uyumak en iyi çözüm olabilir! Gerçekten de köpekler çok fazla ısı yayarlar ve bu nedenle sıcak su şişesi için mükemmel bir alternatiftirler. Ayrıca, birkaç saat sonra soğuyan ikincisinden farklı olarak, arkadaşınız, o, seni iyi tutacak sıcak Bütün gece boyunca !

Çünkü köpeğimizi memnun etmeyi seviyoruz

mutlu Köpek
Kredi: Kara Eads / Unsplash

Yatak odanızın kapısında dört ayaklı arkadaşınızın size attığı göz yaşlarına ya da köpek yavrusu bakışlarına dayanmak güçtür. Köpek de bizim gibi sosyal bir hayvandır. Bu nedenle, sürekli olarak insanıyla etkileşim ve temasa ihtiyaç duyar. Sizden asla uzakta olmayan köpeğiniz de yanınızda uyurken daha güvende hissedecektir. Stresi azaltmaya bile yardımcı olabilir. örneğin endişeli bir köpekte. Bu yüzden onu memnun etmek için pes ediyoruz ve sonunda bu bizi de mutlu ediyor!

Bunlar, özellikle evcil hayvanımızla uyumayı sevmemizin 4 iyi nedeni. Ancak, konunun tartışılabileceğini anlıyoruz. Peki, sizce köpeğinizle yatmak iyi bir fikir mi yoksa kötü bir fikir mi?

çok cesur köpeklerin 5 hikayesini keşfedin (2. Kısım)

dünyanın en eski ırklarından birini keşfedin