köpeğimi tutmanın maliyeti nedir?

Pek çok köpek sahibi ve genel olarak evcil hayvan sahibi, artık yokluklarında sevgili tüylü toplarına bakmak için bir evcil hayvan bakıcısı tutuyor. Gerçekten de, bu bakım şekli, gün boyunca uzun süre evde olmamaktan başka seçeneği olmayan köpek sahipleri için ilgi çekicidir. Evcil hayvan bakıcısı gerekirse arkadaşınızı besleyebilir, onunla oynar ve onu yürüyüşe çıkarır. Tabii ki, bu hizmetin bir maliyeti vardır ve ikincisi büyük ölçüde değişebilir. Bu makalenin geri kalanında bazı şeyleri netleştirmeye çalışacağız!

Evcil hayvan bakıcısı nedir?

köpek bakıcısı dört köpek yürüyüş
© Group4-Stüdyo – iStock

Evcil hayvan bakıcısı, yokluğunuzda evcil hayvanınıza bakmak için arayabileceğiniz kişidir. için olsun günlük ziyaret veya evcil hayvanınızı tutmak için birkaç gün, bir evcil hayvan bakıcısı genellikle birçok hizmet sunar. Ne istediğinize bağlı olarak köpeğinizi besleyebilir, bakımını yapabilir, onunla oynayabilir, yürüyebilir vb. Bazı evcil hayvan bakıcıları, özellikle günlük geziler söz konusu olduğunda, isteğiniz üzerine evinize gelir. Diğerleri evcil hayvanınızı doğrudan evlerine kabul etmeyi teklif eder, bu daha çok tatile gittiğinizde olur.

Farklı velayet türleri nelerdir?

Önceki paragrafta belirtildiği gibi, evcil hayvan bakıcısı doğrudan hareket edebilir. evinde veya köpeğinizi eve hoş geldiniz. Bazı evcil hayvan bakıcıları yalnızca bir hizmet sunarken, diğerleri ikisini birden yapar. İdeal olan, diğer çözümü seçmeniz gerektiğinde her iki hizmeti de sunan birini bulmaktır. Bu sayede köpeğiniz zaten kişiyi tanıyacak ve rahatsız edilmeyecektir.

Evcil hayvan bakıcısı tarafından alınan ücretler nelerdir?

köpek gezdiren insan
© alexei_tm – iStock

Evcil hayvan bakıcılığı hizmetleri söz konusu olduğunda kesin bir fiyat vermek zordur.Fiyatlar çok değişkendir. Gerçekten de, seçilen bakım moduna bağlı olarak, fiyat basitten iki katına kadar değişebilir. Evcil hayvan bakıcısının evinize gelmesini isterseniz, günde 9 ila 25 avro arasında saymak gerekiyor, ancak evcil hayvan bakıcısının köpeği yalnızca onu eğlendirmek için ziyarete gelmesi veya onu yürüyüşe çıkarması durumunda değişebilir. Hayvanın büyüklüğüne bağlı olarak fiyat da değişebilir. Artı seyahat masrafları! Doğrudan evcil hayvan bakıcısı ile çocuk bakımına gelince, ortalama fiyat kabaca evinizdeki bakıma eşdeğerdirhatta bazen biraz daha ucuz, çünkü seyahat maliyeti olmayacak.

Ancak, çok cazip fiyatlara karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Dikkatli olun, en pahalı evcil hayvan bakıcısı fiyatlarını da seçmenizi önermiyoruz! En iyisi öncelikle incelemelere güvenmek. Nitekim günümüzde hayvan oturma platformları sayesinde evcil hayvan bakıcısı bulmak oldukça kolaydır. İkincisi genellikle evcil hayvan bakıcısının hizmetlerini değerlendirmeyi teklif eder, bu da size her birinin becerileri hakkında bir fikir verebilir. Ayrıca talep edebilirsiniz veterinerinizden veya köpek bakıcınızdan tavsiye seni önerecek insanlar olabilir!

bir köpek için en iyisi nedir?

Corgi’nin iki farklı türü olduğunu biliyor muydunuz?