Kayıp bir köpeği bulmak için farklı etiket türleri

Köpeğini kaybetmekten mi korkuyorsun? Bu yüzden henüz yapılmadıysa, kolyesine bir kolye asın! Bununla birlikte, piyasada çok sayıda var ve hangisine başvuracağınızdan emin olamayabilirsiniz. Gerçeği söylemek gerekirse, her şeyden önce bir zevk meselesi olacak. Klasik gravürlü etiketten bağlantılı kolyeye kadar, köpeğiniz için en uygun çözümü bulabilmeniz için piyasadaki mevcut tüm çözümleri listeleyeceğiz.

Madalyon, evcil hayvanınız kaybolduğunda çok kullanışlı bir nesnedir. Nitekim onu ​​bulan kişinin adımlarını kolaylaştırır ve böylece küçük arkadaşınızı daha hızlı bulmanızı sağlar. Köpeği teşhis etmek için bir veterinere gitmek zorunda kalmak yerine, kolye sizi hızlı bir şekilde uyarmak için muhatabınıza doğrudan erişmenizi sağlar. Tabii ki, bu sizi köpeğinizi yontmaktan muaf tutmaz!

oyulmuş madalya

Klasik ve herkes tarafından bilinen oyulmuş madalya mükemmel bir çözümdür. Köpeğiniz için en son moda aksesuarları satın alacak tipteyseniz, beğenmelisiniz! Gerçekten de, en büyük avantajlarından biri,çok estetik olabilir. Bugün çok sayıda model sunan çok sayıda marka var: basit yuvarlak madalyadan kemik şekline, burgere veya köpeğinizin heykeli ile madalyaya kadar, Her zevke uygun bir şey var. Tek dezavantajı, çok fazla bilgi yazmanıza izin vermemesi, yalnızca bir isim ve cep telefonu numarası yazmanıza izin vermesidir. Bununla birlikte, köpeğinizin bulunması durumunda sizinle iletişim kurmanız fazlasıyla yeterli. Telefon numaranı yanlış almamaya dikkat et, yoksa madalya almak zorunda kalacaksın!

metal boru

Yukarıda açıklanan madalyondan çok daha az estetik, ancak metal boru çok uygun ve bazı modeller oldukça tasarımcı. Değerini bilen köpek sahipleri için takdir yetkisi, bu seçenek idealdir. İçine gerekli tüm bilgileri yazacağınız küçük bir kağıt parçası kaydırmanız yeterli olacaktır. Adresiniz gibi madalyadan daha fazla bilgiyi oraya yazabilirsiniz. Ve telefon numaranızı değiştirirseniz, bundan daha kolay bir şey olamaz: tek yapmanız gereken içindeki küçük kağıdı değiştirmek. Bulabileceğimiz tek dezavantajı, bazı modellerin kendi kendine vidalarını açma eğiliminde olmaları…

Bağlı kolye

Bağlı kolye, hayvanınız hakkında bilgi saklama açısından en gelişmiş nesnedir. a diyebilirdik mikroçip için eklenti. Gerçekten de, köpeğinizi bulan kişi sizin adınıza, telefon numaranıza, adresinize, köpeğin yaşam tarzına, davranışlarına, davranışlarına erişebileceğinden, orada saklanabilecek bilgi miktarı etiketin ve tüpün çok ötesine geçer. sağlık sorunları vb. Akıllı telefon kullanma ve tarama QR kodu madalyonun üzerine basılmış, erişebileceği bilgilerle mümkün olan en iyi şekilde beklerken köpeği nasıl yöneteceğini bilerek sizi hızlı bir şekilde bulabilecektir. Hareket ederseniz veya başka türlü onları kolayca güncelle bağlı madalyonunuza adanmış sitede.

Alaskan Klee Kai, Husky’ye benzeyen küçük bir köpek

Köpeğinizin yaşının insan yılı cinsinden karşılığı nedir?