Kaka polisi: DNA testleri, kameralar, ihbar…

“Büyük Birader seni izliyor” ama bu sefer siyaseti bırakıp tamamen farklı bir nedene girişti: köpek kakası. Köpek pisliklerine karşı savaş ilan edildi ve durum ciddi…

Dışkıları izlemek için güvenlik kameraları

Ünlü romanı 1984’te Orwell, bizi Büyük Birader’in herkesi gözetlediği yüksek gözetim altındaki bir toplum olan distopik bir dünyanın kalbine sürüklüyor. arasında şehirlerin dört bir yanına yerleştirilmiş kameralar, sakinleri kalıcı olarak filme alıyor herhangi bir ihlali tespit etmek ve cezalandırmak için. Ama ne güzel ve dostça bir fikir…!

Montereau-Fault-Yonne (Seine-et-Marne) belediye binasında bu romanı gerçekten seviyoruz. Öyle ki Big Brother’ı uygulamaya karar verdik. Ama bu sefer siyasi muhaliflerin peşine düşmeyecek… ama kaka yapacak. Sokaklara kurulan bir tele ekran sistemi sayesinde (video izleme), polis, hayvanlarının pisliklerini toplamayan ustaları tespit edebilecek, birliklerini seferber ederek onları tespit edebilecek, ardından cezalandırabilecek.

kameralar
Kredi: Lianhao Qu / Unsplash

DNA testine tabi tutulan köpek pislikleri

Polislik kariyerine başladıklarında, birçok ajan kesinlikle dul ve yetimleri köpek pisliklerine karşı savunmak gibi asil görevlerle emanet edilmeyi hayal etti! Onu hayal ettiler… Beziers belediye binası onlara teklif etti! Son birkaç yıldır, kalbine yakın bir proje için bedenen ve ruhla savaşıyor: barış güçlerine derinlemesine bir araştırma yapmak için köpek dışkısı örnekleri toplamaları talimatını vermek ve kakanın izini kakaya kadar takip etmek. sahip.

Bunu yapmak için dışkı bir laboratuvara gönderilir. izole DNA. Bu daha sonra rahatsız edici kıl yumağını bulmak için bir veri tabanıyla karşılaştırılır. Gerçekten de, önlemle ilgili çevrenin her bir sahibi, tüm köpekleri ve sahiplerini dosyalamayı mümkün kılacak şekilde, hayvanından bir tükürük örneği almak için veterinere gitmelidir.

Şimdilik önlem alınmadı başarısız Beziers’de. Ancak uygulanmış dünyanın başka yerlerinde. İtalya, İspanya, Andorra, İngiltere, İsrail ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bazı yerlerde uygulanmaktadır.

FBI
Kredi: Milos Spasic / iStock

Bilgilendirme: komik küçük dokunuş!

Polis köpeğinizin küçük poposunu yakından takip ediyor, ama tüm mahallenin bunu yapması daha da iyi! Hepimizin bildiği gibi, ihbar komşuluk ilişkileri yaratır. dengeli ve uyumlu.

Bir şirket bu nedenle gelişmiş bir uygulama komşularımızın hayvanlarının pisliklerini ihbar etmemizi sağlamak için: Poople Map. Artık şehrinizin sokaklarında pislik aramak için yürüyebilir, fotoğraflarını çekebilir ve uygulama üzerinde konumlarını belirleyebilirsiniz. Atışı kişiselleştirerek eğlenebilirsiniz ve harika bir koleksiyoncuysanız dışkı keşifleriniz için ödüller alacaksınız. Tamamen normal ve çok sağlıklı bir eğlence!

Béziers belediye başkanının da zekice bir fikri daha vardı: operasyon #BalanceTaCrotte. Sakinlerden herhangi bir yasadışı kakayı fotoğraflamaları ve görüntüyü şehir kolluk kuvvetlerine göndermeleri isteniyor. Fotoğrafları merkezileştirip Devlet temsilcisine gönderecekler. İkincisi, posta kutusunun dışkı fotoğraflarıyla dolu olduğunu görmekten kesinlikle memnun olacaktır. Ayrıca, kadınların (#BalanceTonPorc) tecavüz ve tacizine karşı verilen bir mücadeleyi bir köpek kakası hikayesine çevirmek de son derece yerinde…

Gerçekten buna gelmek zorunda mıyız? Kendimize karşı yurttaşlık bilincine sahip olalım!

Köpeğinin dışkısını toplamak bir vatandaşlık yasası en temel. O değil çok karmaşık değilçok pahalı değil ve herkesin şehirlerde yaşamasını sağlıyor temiz ve birlikte yaşamak saygıyla. Birçok usta bunu anlamış ve hayvanlarının arkasından temizlik yapmaya çok dikkat etmektedir.

Gerçekten buna layık zorlayıcı yöntemlere başvurmamız gerekiyor mu? dedektif gerilim filmleri ve roma distopikleri ? Bu biraz abartılı görünüyor… Ayrıca, kamu parasını başka amaçlar için kullanmak daha akıllıca olabilir (örn: hastaneler, okullar)… Öyleyse, dünya büyük bir saçmalığa dönüşmeden önce hepimiz biraz yurttaşlık bilinci gösterelim ve köpeklerimizin kakasını kendimiz toparlayalım!

Ayrıca beğeneceksiniz:

Yavru köpeğinize tuvalet eğitimi nasıl verilir. İşte 5 etkili ipucu!

Bu cihazlar her yıl binlerce köpeğin hayatını kurtarabilir

Köpekler Kenya’da vahşi yaşamda kaçak avcılıkla mücadele ediyor

Köpeğinizi ofise götürmek: neden olmasın?

Köpekler sayabilir mi?