Hayatınızı bir köpekle paylaşmak sağlığınız için iyidir

İyi niyetinden şüphe etmeseniz bile, köpeğinizin size sunabileceği tüm faydalardan kesinlikle şüphelenmediniz. Gerçekten de hayatınızda bir köpeğin olması sağlığınız için son derece faydalıdır ve bu kanıtlanmıştır! Sizi her gün sevgi yağmuruna tutmanın ötesinde, bizi iyi durumda tutmak ve özellikle şaşmaz yetenekleri sayesinde belirli hastalıkları önlememize yardımcı olmak için olağanüstü yetenekleri vardır. Köpeklerin günlük sağlığınızın hizmetinde nasıl olabileceğini bu makalenin geri kalanında keşfedin!

Kanser tespiti

Diğer birçok hastalıkta olduğu gibi, köpekler de kanserleri gerçekten tespit edebilir! Tabii ki, bu sadece bunun için özel olarak eğitilmiş köpeklerle ilgilidir. onların sayesinde sayısı 200.000 milyon olan koku alma hücreleri (bizde beş milyon tane var) ve bizimkinden dört kat daha gelişmiş koku alma loblarıyla köpekler bu alanda şampiyon. Gerçekten de kanser hücrelerini çok erken tespit edebiliyorlar. Güçlü yeteneklerinin kullanılması, kanserleri çok erken aşamalarda tespit etmeyi amaçlar. hastanın iyileşme şansını artırmak.

bir köpeğin burnunu kapatmak
© Laurie Faille – iStock

Epileptik nöbetleri önleyin

Epileptik nöbetten önce vücut, köpeğin bazen tespit edebildiği bir madde salgılar. saldırıdan üç veya dört saat önce ! Her durumda, INP-Toulouse ve Inserm-Rennes laboratuvarları tarafından yapılan bir çalışmanın kanıtlamaya çalışacağı şey budur. Bu, belirli hastalar için birçok şeyi değiştirmeyi mümkün kılacaktır, çünkü tedaviler sayesinde hastaların %70’i stabilize olursa, kalan %30’luk kısım antiepileptiklere dirençlidir. Yanlarında bir köpeğin olması, onlarakrizleri tahmin etmek böylece ilaç alarak ve güvene alarak buna hazırlanabilirler. Ayrıca, bu depresyon ve kaygıyı azaltmak krizleri önceden tahmin etmelerine ve böylece hastalıkla daha iyi yaşamalarına izin vererek bu insanlarda çok mevcuttur.

Diyabet hastalarını destekleyin

Epilepside olduğu gibi, hipoglisemiye girmek üzereyken vücudumuzun belirli bir koku salgıladığı görülüyor. Bu yüzden köpekler insanlar için mükemmel birer arkadaştır. şeker hastası. gerçekten yapabilirler sahibini uyar bir krizden kısa bir süre önce, hatta en ufak bir semptom görülmeden önce, onları güvence altına almak ve böylece yaşam konforlarını iyileştirmek.

Kardiyovasküler risklerin azaltılması

köpeğiyle koşan genç kadın
© nensuria – iStock

Köpeğinizin gözünün içine bakmak kalbiniz için iyi olacaktır. Evet, göre bir çalışmabir köpek ve sahibi birbirlerinin gözlerinin içine baktıklarında, oksitosin seviyeleri fırlıyor. Bir hatırlatma olarak, oksitosin mutluluk ve bağlılık hormonundan daha az değildir. Ek olarak, köpeğinizle konuşmak veya onu sevmek de kalp atış hızınızı yavaşlatın ve kan basıncınızı düşürün, sadece bu ! Son olarak, bilmiyor olabilirsiniz, ancak bir köpeğe sahip olmak, günlük ve ortalama olarak, bilmeyen insanlardan iki kat daha fazla yürümenizi sağlar. Ve elbette, fiziksel aktivite diyen, daha iyi formda kalmak diyor!

Köpeğinize Kraliçe II. Elizabeth’in isimlerinden birinin adını vermeye ne dersiniz?

2023 yılı için en trend U şeklindeki köpek isimleri