Dünyayı köpeğinizin gözünden görmek için bir simülatör

İnsanlar ve köpekler aynı dünyada yaşar, ancak onu aynı şekilde algılamaktan uzaktırlar. Bu nedenle bir şirket, hayatı tüylü arkadaşınızın gözünden görmenizi sağlayacak bir aracı çevrimiçi ortama koydu.

Bir hayvan görme simülatörü

onuruna Uluslararası Biyolojik Çeşitlilik Günü (Dünya Biyoçeşitlilik Günü) her 22 Mayıs’ta kutlanan, optik konusunda uzmanlaşmış bir Alman şirketi olan Lensbest, bir simülatör Çok tuhaf.

Başlamak için sizi seçmeye davet ediyoruz bir dekor bir seçimden. Bunlar, fareyle dolaşabilmeniz için 360° fotoğraflardır. Yerler bir evin içini, bir caddeyi veya bir plajı içerir.

Daha sonra tıklamanız istenir bir hayvan, site birkaç farklı tür sunuyor: insan, köpek, kedi, salyangoz ve arı. O zaman, işte, tek yapman gereken bölgeyi yeni gözlerinle keşfetmek!

tarafından gönderildi Köpek eğitimcisi davranışçı. Marie Andree. Koçluk Köpeği üzerinde 12 Temmuz 2019 Cuma

Köpekler dünyayı nasıl görüyor?

Her şeyden önce, erkekler ve köpekler ayırt etmez renkler aynı şekilde. Bunlar retinada bulunan özel hücreler tarafından algılanır: koniler. İnsanın üç farklı türü vardır. Ancak, köpeklerin sadece iki tanesi vardır. Ayrıca bu hücreler retinalarında çok daha düşük orandadır. Sonuç olarak, renk algılamaları çoğunlukla mavi ve sarı tonlarına odaklanır. Sözde “dikromatik” görüşe sahiptirler (“trikromatik” görüşe sahip insanların aksine).

Öte yandan, köpeklerin bir algısı vardır. detaylar bizimkinden üç dört kat daha düşük. Bununla birlikte, başka bir yerde yetişiyorlar. Gerçekten de, onların vizyonları insanlarınkini aşar.aydınlatma loş ve tespit etmeye gelince hareketler nerede grinin tonları.

Son olarak, köpeklerin gözleri daha ayrıonları sınırlayan binoküler görme (aynı anda iki gözün gördüğü alan). Bununla birlikte, ikincisi mesafeleri doğru bir şekilde takdir etmek için gereklidir. Bununla birlikte, göz kürelerinin düzeninin de bir avantajı vardır: görsel alan. Böylece, bir köpek hareket etmeden 250 ila 290°’lik bir alanı görebilir (sadece 180° gören insanların aksine).

tarafından gönderildi Veterinerlik uygulaması NASRI VET üzerinde 12 Mayıs 2019 Pazar

tarafından gönderildi Veterinerlik uygulaması NASRI VET üzerinde 12 Mayıs 2019 Pazar

Ayrıca beğeneceksiniz:

Köpek yetenekleri hakkında bilmeniz gereken 5 şey

Müziğin köpekler üzerindeki faydaları

Köpekler rüya görür mü? Cevap Evet !

köpeğinizi memnun edecek 3 tarifi keşfedin

Olimpik bir sakinlik gösteren 5 köpek türü