Dünyanın en köpek dostu 10 şehri

İster yurtdışına çıkmak ister sadece bir seyahate çıkmak isteyin, dört ayaklı arkadaşınızın size eşlik etmesi söz konusu değil! Peki köpeğiniz varken hangi şehirde yaşamak daha iyi? Dünyanın en köpek dostu 10 şehrini keşfedin ve gelecekteki hedefinizi seçin!

Şehirler hangi kriterlere göre sıralanıyor?

londra'da kule köprüsünün önünde corgi
© Ines Arnshoff – iStock

Bu ipucu Köpekler için En İyi Şehirler dünyanın en büyük 50 şehrinde köpeklerin ve sahiplerinin yaşam koşullarını karşılaştırır ve analiz eder. Birçok kriter dikkate alınır. Bunlar arasında özellikle bulduğumuz veteriner sayısı çevrede mevcut olmakla birlikte, aynı zamanda köpek kabul eden restoran sayısı, bir köpeğe sahip olmanın ve onu desteklemenin ortalama maliyeti, köpekleri ağırlayan toplu taşıma, vb. Anket ayrıca, hayvanınızın dışkısını toplamadığınızda ödeyeceğiniz para cezası veya terkedilmiş köpek sayısı gibi daha spesifik unsurları da hesaba katar.

En köpek dostu şehirlerin sıralaması

deniz kenarında koşan köpek
© puhhha – iStock

Dünyanın ilk köpek dostu şehri San Francisco. İkincisi, çok sayıda evcil hayvan dükkanına, dört ayaklı arkadaşlarımıza adanmış parklara ve onları kabul eden restoranlara sahiptir. Ardından podyumun geri kalanını azalan sırada buluyoruz: Seattle, Tel Aviv ve Prag. Bu üç şehir, köpeklere izin veren restoranlar ve oteller söz konusu olduğunda mükemmel bir puana sahip. Ayrıca kişi başına düşen köpek oranı da yüksektir. Sıralamanın en üstündeki şehir gibi, bu üç şehir de kayıt oluyor düşük evcil hayvan terk oranları. İlk 10’da yer almamakla birlikte, on ikinci sırada yer alan Madrid’in, sokakta bırakılan köpeklerinin dışkıları için en önemli cezayı ihmalkar sahiplerin ödemek zorunda kalacağı şehir olduğunu belirtmek gerekir.

Ne yazık ki, bu sıralamanın ilk 10’unda hiçbir Fransız şehri yok. Üstelik sadece 27. sırada gelen ilk Paris!

İşte dünyanın en köpek dostu on şehrinin listesi:

1 – San Francisco, Amerika Birleşik Devletleri
2 – Seattle, ABD
3 – Tel Aviv, İsrail
4 – Prag, Çek Cumhuriyeti
5 – Hamburg, Almanya
6 – Barselona, ​​​​İspanya
7 – Varşova, Polonya
8 – Şikago, ABD
9 – Toronto, Kanada
10 – Lizbon, Portekiz

Köpeğimin burnu sağlığı hakkında ne diyor?

küçük boyutlu, mevcudiyetinde büyük