Dorgi’yi hiç duydun mu?

Kraliçe II. Elizabeth’in koşulsuz hayranları kesinlikle Dorgi’yi duymuşlardır. Diğerleri için o kadar emin değiliz! Gerçekten de, bu küçük köpek, bir Dachshund ve bir Corgi arasında oldukça yeni bir melez olduğu için hala oldukça bilinmiyor. Bu cins, FCI’nın gözünde resmi olarak mevcut değildir, ancak bu, bu alışılmadık küçük köpeğin cazibesini azaltmaz.

Dorgi’nin kökenleri nelerdir?

Dorgi, Dachshund ve Welsh Corgi Pembroke arasındaki çaprazlamanın sonucudur. Bu iki ırk çok yaşlı, ki bu Dorgi’nin durumu değil. Gerçekten de, bu melez ırkın tarihi oldukça yenidir. İngiltere Kraliçesi tarafından bizzat yaratılmış olurdu! İkincisi, kız kardeşi Margaret’in Dachshund’unu Corgi’lerinden biriyle geçmiş olurdu. Gerçekte, hiçbir şey bunu gerçekten kanıtlamaz, ancak bu, bu küçük köpeğin özellikle Birleşik Krallık’ta hayran olmasını engellemez. Dorgi varlığı melez bir cinsUluslararası Kinoloji Federasyonu (FCI) gibi büyük uluslararası köpek kuruluşları tarafından tanınmamaktadır.

Dorgi: esprili ve inatçı küçük bir köpek

Tabii ki, size vereceğimiz Dorgi’nin karakteri hakkında belirsiz bir fikir, çünkü aynı cins bir köpeğin karakteri bir bireyden diğerine büyük ölçüde değişebilir. Ayrıca, henüz sabitlenmemiş bir melez ırktır ve bu nedenle tüm bireylerde ortak olan davranış özelliklerini vurgulamak zordur.

Meraklı, sevecen ve sadık olan Dorgi, kesinlikle sizi her yerde takip edecek bir köpektir. Çok efendisine bağlı, ayrılığı yönetmesi de onun için karmaşık olabilir. Ayrıca günlük aktivitelerinizde size keyifle eşlik edecek enerjik bir köpektir. Ayrıca çok oyuncu, yanınızda yeni numaralar öğrenmekten keyif alacak. Yine de dikkatli olun, Dorgi kendini gösterebilir özellikle inatçı. Aslında Dachshund’un güçlü mizacını miras aldı, aynı zamanda Corgi’nin de. Bu nedenle, kendinizi duyurmak ve anlamak için kadife bir eldivenin içinde demir bir yumruk kullanmanız gerekecek!

Büyük kulaklı bir sosis köpeği

Fiziksel özellikleri ile ilgili olarak, Dorgi Dachshund ve Corgi arasında mükemmel bir karışım. Bununla birlikte, bir kez daha hatırlayalım ki, cinsin özellikleri henüz tam olarak sabitlenmemiştir ve bu nedenle, aşağıdaki göstergeleri bir tuz tanesi ile almamız gerekir. Genellikle Dorgi, Corgi’nin başını ve Dachshund gibi sarkık duvarları olan büyük kulaklarını miras alır. Vücudun geri kalanına gelince, sadece Dachshund’u alır, ancak küçük bacaklar her iki cins için de ortaktır. Rengine gelince, bu köpek genellikle bej işaretli beyazdır. Bununla birlikte, tamamen bej, siyah, çikolata vb. Son olarak, Dorgi’niz normalde 30 cm’yi geçmeyecek ve 6,5 kg ile 12,5 kg arasında ağırlığa sahip olacaktır.

Bir Dorgi’yi evlat edinmenin maliyeti nedir?

Şu anda, bir Dorgi’yi benimsemek için belirlenmiş gerçek bir fiyat yok.. Ayrıca, bu cins tanınmadığı içingerçek bir damızlık yoktur.

Nantes şehrinde bir “köpek kafesi” kapılarını açıyor