Doberdane’ı hiç duydunuz mu?

Bu korkutucu ve son derece zarif köpek, sevecen ve sadık bir karaktere sahiptir. Etkileyici Doberman ve nazik dev olan Danua’nın ince bir karışımı olan Doberdane, çok yeni olduğu için hala hakkında çok az şey bildiğimiz eşsiz bir türdür. Yani, bu yeni tür hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bilmeniz gereken her şey burada!

Doberdan nereden geliyor?

Gerçeği söylemek gerekirse, bir Doberdane’ın ilk ne zaman doğduğunu kesin olarak belirlemek oldukça zordur. Ancak, çoğu insan bunun olduğu konusunda hemfikirdir. son iki veya üç yılda. Modern melez ırkların çoğunda olduğu gibi, menşe yerini belirlemek de karmaşıktır, ancak büyük olasılıkla aslen Amerika’dan.

Doberdane, hem korkutucu hem de çekici bir köpek

Bazıları için Doberdane, sahip olmayı hayal edecekleri son derece çekici bir köpektir. Diğerleri için, karanlık bir sokakta asla karşılaşmak istemeyecekleri türden bir köpek. İle onun heybetli ve etkileyici duruşuDoberdane’ın genellikle her sokak köşesinde rastladığımız bir hayvan olmadığı doğrudur. Gerçekten de bir boyuta ulaşabilirler. Omuzlarda 71 ila 76 cm ve 43 ila 63 kilo ağırlığında! Vücutları kalın ve tıknazdır ve göğüsleri geniştir. Bu devasa bedenle karşı karşıya, kafaları biraz küçük görünebilirancak genellikle Danimarkalı ebeveynleri ile aynı şekle sahiptir.

Saçlarının rengine gelince, Doberdane’da en çok aranan siyah. Bununla birlikte, kürkü akrabası Danimarkalı gibi kahverengi, açık kahverengi, kırmızı ve hatta mavi olabilir. Saçları çok kısa ve parlak! Doğal olarak, Danua ve Doberman’ın kulakları sarkıyor , aynı zamanda Doberdane için de geçerlidir. Bununla birlikte, birçok sahip tartışmalı bir şekilde köpeklerinin kulaklarını kırptırmaya karar verir. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olmasına rağmen, bu uygulama birçok ülkede yasaklanmıştır!

Doberdane, sadık ve zeki bir köpek

Kökenleri ile Doberdane’ın olduğunu bulmak gerçekten şaşırtıcı değil. çok sadık bir köpek. Hatta efendisine şiddetle bağlı ve koruyucu, bu da onu mükemmel bir bekçi köpeği yapıyor. Ayrıca Doberdane doğal olarak bir av köpeği değildir. Bu nedenle, küçük hayvanlarla karşı karşıya kaldığında büyük oranları bazen onu biraz vahşileştirse de, diğer evcil hayvanlarla bir arada yaşaması sorun değildir. Ayrıca, mükemmel bir bekçi köpeği olmasının yanı sıra, Doberdane’ın yetenekleri o kadar yüksek ki, çok yüksek bir seviyeye kadar eğitilebilir. Ancak, bu gerektirir ona çok fazla zihinsel uyarı verin canı sıkılmasın diye. Merhametli ve sadık tarafı da onu mükemmel bir terapi köpeği yapar.

Doberdane’ı benimsemenin maliyeti nedir?

Şu anda bir Doberdane’ı benimsemek için belirlenmiş gerçek bir fiyat yok.. Bu cins hala çok yeni ve yaygın değilgerçek bir damızlık yoktur.

Mavi gözlü 5 köpek ırkı, genetik yatkınlık

bir köpek için en iyisi nedir?