dijital empreintes köpek versiyonu

Parmak izlerini unutun, köpeklerde trüf izleri var! Köpeklerin burunları, olağanüstü koku alma duyularıyla ünlüdür. Ancak, benzersiz olan tek şey bu değil…

Her trüf benzersizdir

Adam denilen şeye sahip dermatoglifler. Parmaklarımızda belirli tasarımları oluşturan bu küçük oluklar. Pekala, köpeklerin burunlarında eşdeğer bir şey var! Bu küçük sırtların düzenlenmesi genetik tarafından belirlenir. Bu nedenler devam ediyor düzeltmeler hayat boyunca ve benzersiz her bireye.

Mutlu Bilim Cumaları! BİLİYOR MUSUN? Bir köpeğin burun izi, bir insanın parmak izi kadar benzersizdir ve onları tanımlamak için bile kullanılabilir!

tarafından gönderildi Animal Ark Veteriner Hastanesi üzerinde 20 Ekim 2017 Cuma

Fransa’da uzun süredir kullanılan bir tanımlama yöntemi

Fransa, köpeklerini 20. yüzyılın başında tanımlamaya başladı. Konuyla ilgili ilk yasa 1904 tarihlidir. Köpeklerin bir şapka takmasını zorunlu kılmıştır. kömür ocağı efendilerinin koordinatları ile. Ardından 1920’lerde yeni bir süreç ortaya çıktı: ünlü trüf baskı. Hatta 1958’den 1971’e kadar ülkenin resmi yöntemi haline geldi.

Ancak bu ayak izleri birçok Dezavantajları : okuma zorluğu, ölçü alan kişinin veya köpeğin hareketlerine bağlı olarak değişkenlik, işlem sırasında ısırma riski, yaralanma veya hastalık durumunda burnun olası modifikasyonu…

Polis dünyasından ilham alan bir süreç

Parmak izini ilk kullananlar adli tıp ve adli tıptı. listelemelerine izin verdi. suç kayıtları suçlular ve cinayetleri çözmek, hırsızlık ve diğer suçlar. Veteriner hekimler, köpeklerde benzer bir tanımlama yöntemi bulma yöntemlerinden doğrudan ilham aldı.

Trüf baskılar yerini daha modern süreçlere bıraktı

Günümüzde kimlik önemli bir araç haline gelmiştir. Bu sayede bir köpeğin bize ait olduğunu kanıtlayabilir ve herhangi bir durumda onu bulabiliriz. kayıp veya cilt. Bu aynı zamanda güvenceler Hangi köpeğin örtülmesi gerektiğini bilmek için köpekler. Ayrıca, çeşitli hastalıklara karşı mücadele bağlamında çok faydalıdır. hastalıklar. Kimlik tespiti, bir hayvanın bazı köpek pansiyonlarına kabul edilmesi, yurt dışına seyahat edebilmesi veya olmaması için gerekli olan aşı durumunun belgelendirilmesini ve takip edilmesini sağlar. kuduz salgını olursa ötenazi onun çevresinde.

Diğer daha etkili tanımlama süreçlerinin gelişmesiyle karşı karşıya kalan trüf baskısı, dövme 16 Şubat 1971. mikroçip daha sonra 1990’larda gelişti, daha sonra 21. yüzyılın başında yaygınlaştı. Her halükarda, bu baskılar bugün artık kullanılmasa da, köpeklerimizin yer mantarı her zaman benzersizdir ve öyle kalacaktır!

Eğlenceli Bilgi- İki köpeğin burun izi aynı değildir Bir köpeğin burun izi benzersizdir, tıpkı bir kişinin parmak izi gibi.🐶

tarafından gönderildi VCA Dover Hayvan Hastanesi üzerinde 25 Temmuz 2019 Perşembe

Ayrıca beğeneceksiniz:

Köpekler zamanın kokusunu alabiliyordu…

Köpek bıyıkları hakkında bilmeniz gereken 5 şey!

Köpeğim sık sık başını yana yatırır. Neden? Niye ? Hemen cevap verin!

çok şey ifade eden bir detay…

Shar-Pei, kimseyi kayıtsız bırakmayan fiziksel bir köpek