Corgi, Kraliçe II. Elizabeth’in Platin Jübile’sinin yıldızı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth geçen hafta saltanatının 70. yılını kutlarken, sahnenin önünde bambaşka bir kişilik kendini buldu: Corgi! Bu cinse en erken çocukluğundan beri aşık olan Kraliçe, bu sevimli küçük köpeklerden en az otuz tanesine sahip oldu ve onları yetiştirdi! Bunlar artık hükümdarın imajından ayrılamazlar.

Bir ömür boyu köpek

1933 yılında, o zamanlar daha çocuk olan genç Elizabeth, bu köpek cinsini keşfetti. Dookie adlı ilk Corgi’lerini aileye tanıtan babası Kral VI. Bu toplantıdan doğan bir uzun ve sonsuz aşk hikayesi Kraliçe ile türünün tek örneği bu küçük köpek arasında. 18. doğum günü için Susan adında küçük bir dişi Corgi Pembroke bile teklif edildi (yukarıdaki fotoğraf). Bundan sonra, kraliçe en az 14 kuşak Corgis yetiştirdi. Pembroke cinsi için hafif bir tercih. Bununla birlikte, soyluluk mektuplarını melez bir köpeğe de verdi: Dorgi. Corgi ve Dachshund arasında eğlenceli bir geçiş olan bu köpek, görünüşe göre Kraliçe II. Elizabeth’i memnun eden bir kazadan sonra doğdu.

Corgi onurlandırıldı

İngiltere Kraliçesi Jubilee Drone Show'da Corgi
© YouTube ekran görüntüsü – mana karimnagar

Kraliçe Elizabeth onları her zaman sevdiğinden, jübilesini onlarsız kutlamak gerçekten aynı tada sahip olmazdı, özellikle de şimdi herkes bu küçük köpeği Kraliçe ile ilişkilendiriyorsa! Üstelik bunu düşündüğümüzde bu cins yok olmaya yakın Yıllar önce Corgi ilgi odağı olmayı hak etmişti ve festivallerin organizatörü Katie Raby’nin yapmak istediği de buydu. Ayrıca, ” Pek çoğu hiç tanışmamış kişilerdir »diye tanıklık ediyor, bu da sıraya girmekten çekinmeyen Londralıların coşkusunu açıklıyor. Corgi ile fotoğraf çektirmek Leadenhall’daki kapalı pazarda. Yorgunluktan kaçınmak için düzenli olarak değiştirilen köpekler, kakımla kaplı kırmızı bir pelerin giydi ve bir hükümdar gibi taçlandı!

Londra’nın merkezinde, on dokuz renkli corgis heykelleri farklı sanatçılar tarafından yapılmış yüklenmiştir. Biz de bulduk dev kuklalar büyük geçit töreni sırasında, bulaşıklar Corgi’nin kuklası ile ve bir emoji Kraliçe Elizabeth’in 70 yıllık saltanatı için özel olarak yaratılan, kraliyet ailesi tarafından açıldı. Sadece Twitter’da mevcuttur, şenlikler hakkında yorum yapmak için sağlanan resmi hashtaglerin sonuna otomatik olarak eklenir. Jubilee’nin amiral gemisi rengi olan mor bir taç giyen bir Corgi’yi temsil eder. Aynı drone gösterisi sivri kulaklı küçük kısa bacaklı köpeği vurguladı (yukarıdaki fotoğrafa bakın)!

Kuyruğunu sallayan bir köpek mutlaka mutlu değildir.

Geleceğin rehber köpeğini evinize nasıl kabul edersiniz?