Bobtail, çok sağlam bir İngiliz Çoban Köpeği

Sağlam ve canlı bir çoban köpeği olan Bobtail, büyük bir köpektir. Tüyleri sayesinde herkes tarafından tanınır. Gerçekten de çok özel bir dokuya ve esas olarak gri ve çok karakteristik beyazdan oluşan bir renge sahiptir. Bu son derece sevecen büyük köpek İngiliz kökenlidir, ancak hala nispeten bilinmemektedir ve yolunun kesişmesi nadirdir. O halde daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, hadi sunumlara geçelim!

Bobtail’in kısa tarihi

Çimlerde yatan bobtail köpek
Kredi: radarreklama / iStock

Bobtail, Fransızca’ya Ancestral English Sheepdog olarak tercüme edilen Eski İngiliz Çoban Köpeği olarak da adlandırılır. Bu nedenle çok eski bir ırktır ve tahmin edebileceğiniz gibi İngiliz kökenlidir. Bununla birlikte, kesin kökenlerinin izini sürmek gerçek bir baş ağrısına dönüşüyor. Bu köpek sürüleri sürmekte uzmandı ve tüylü ve çok kalın kürkü, dağlık ortamlarda ve aynı zamanda İngiliz kırsalında çok dirençli olmasına izin verdi. Adı, kuyruğunun gönüllü olarak kesilmesi gerçeğinden geliyor.. Bugün, bu uygulama açıkça Fransa’da yasaklanmıştır. Bobtail’in şu anki standardı oldukça yenidir, çünkü sadece 2010’dan itibaren, ırkın ilk sergisi 1873’ten itibarendir.

Bobtail, kır saçlı bir çoban köpeği

Kafasında lastik bant olan grileşen Bobtail köpek
Kredi: MOAimages / iStock

Bobtail’in saçları çok bol ve yarı uzundur. Daha önce de belirtildiği gibi, mükemmel kalitede astarı, dağların sert soğuğuna dayanmasını sağlar. Renk söz konusu olduğunda, Bobtail genellikle gridir, ancak griden maviye kadar çeşitli tonlara izin verilir. Baş, boyun, bacaklar ve karın beyazdır.

Bu büyük köpek hem heybetli hem de tıknazdır ve oldukça kare şeklinde hantal bir kafası vardır. Bobtail’in kuyruğu geçmişte demirliydi, ancak bugün kısa bir kuyrukla doğabilir. ya da uzun ve saçaklı. Saçları tarafından gizlenmiş olmasına rağmen, gözleri genellikle kahverengidir veya minnow olabilir. Bobtail, bir kadın için en az 56 cm ve bir erkek için omuzlarda 61 cm arasında olabilir. Ağırlığa gelince, genellikle 28 ila 40 kilo arasındadır.

Bobtail, enerji dolu ve sevecen bir köpek

Çimlerde koşan bobtail köpek
Kredi: radarreklama / iStock

Gerçek bir refakatçi köpek olmasına rağmen, Bobtail çoban köpeği ruhunu derinlerde tuttu. Başka hayvanlarınız varsa, sadece iyi olmayacak, aynı zamanda onları gütmek isteyecektir. Tatlı ve arkadaş canlısı, çocuklarla da öyle olacak. Yine de, bu köpek otoriteyi takdir etmiyor ve bu nedenle tüm eller arasına yerleştirilmemelidir. Bobtail iyi bir bekçi köpeği olabilir ama ondan çok şey beklenmemeli, bir insan sever olarak merakı uyanınca iyi insanları kötü insanlardan ayırt etmesi zordur. Bir apartman dairesinde yaşamak da onun için önerilmez, çünkü o bir köpektir. harcamak için büyük bir ihtiyaç.

Bobtail’in fiyatı nedir?

Bobtail orospu yavrularıyla
Kredi: slowmotiongli / iStock

Bir Bobtail’i evlat edinmenin fiyatı, kökenine, cinsiyetine ve onu evlat edindiğiniz yaşa göre açıkça değişebilir. mLOF’a kayıtlı bir köpek için ortalama 1000 € saymak gerekir en yüksek hatların 1200€’ya kadar satılabileceğini bilerek. Bobtail bu nedenle oldukça pahalı bir türdür, ancak pişman olmayacaksınız!

Bobtail’e aşık olduysanız, bu gerçek aşk küresi hiç şüphesiz sizi mutlulukla dolduracaktır!

Köpekler terler mi?

Yakında bir hayvanı evlat edinmek için zorunlu bir “farkındalık belgesi” mi?