Bir laboratuvar köpeği sahiplenmeye ne dersiniz?

Laboratuvarlardan kurtarılan bir köpeği sahiplenmeyi hiç düşündünüz mü? Bu zavallı köpekler hayatlarını parmaklıklar ardında geçirdiler ve gerçek köpek hayatı hakkında hiçbir şey bilmiyorlar. Bu nedenle çok fazla zamana ve ilgiye ihtiyaçları vardır, ancak güvenlerini kazandıktan sonra mükemmel birer arkadaş olurlar.

Laboratuvar köpeğinin özellikleri nelerdir?

Kafesteki beagle'lar
Kredi: Tattom / iStock

Bunu bilmelisin çoğu laboratuvar köpeği Beagle cinsidir. Ayrıca Golden Retriever oldukları, ancak nadiren diğer ırkların olduğu da olur. Cinsiyet tercihi yoktur, bu nedenle bir dişinin yanı sıra bir erkeği de evlat edinebilirsiniz. Yaş da değişkendir: Yavru köpekler kadar yetişkin köpeklerle de tanışmak mümkündür. Her durumda, bu köpekleri yerleştirmekle ilgilenen dernekler onları tanımlar ve aşılarını yukarı yönde günceller.

Bir laboratuvar köpeğini nasıl evlat edinirim?

Bir tel çitin arkasında Beagle
Kredi: Lunja / iStock

GRAAL, diğer şeylerin yanı sıra laboratuvar hayvanlarını toplayan bir dernektir. Yapılarında hayvanlarla ilgilenen birçok ortak barınak ile işbirliği yapar. Bu barınakları da bulabilirsiniz. doğrudan kendi sitesinde. Önceden karşılanması gereken belirli bir kriter yoktur. Bu sığınaklar Standart uygulamaları izleyerek hayvanları nereye ve kime yerleştireceğinize karar verin : evlat edinenlerin seçimi, yerleştirme alanı, evlat edinme öncesi ve sonrası ziyaret… evlat edinme ücretleri de bir sığınma evinden diğerine değişebilir.

Bir laboratuvar köpeğini en iyi nasıl karşılarsınız?

Halının üzerinde yatan beagle köpek
Kredi: alex_ugalek / iStock

Öncelikle, bu köpeklerin neler yaşadığının farkında olmalısınız. onlar hayvan Hayatında hiç bir şey görmemiş, hiç koklamamış, hiç oynamamış, hiç okşanmamış ve hiç sevilmemiş insanlar. Bu nedenle bir laboratuvar köpeği evlat edinmek zaman almayı gerektirir. Günde 10 saat evden uzaktaysanız, canınızı sıkmayın. Köpeğiniz bir yetişkin gibi görünse bile, gerçekte, O her şeyin öğretilmesi gereken bir köpek yavrusu. Ayrıca, yavaş yavaş yeni hayatına alışması için aileden birinin onunla birkaç gün kalması şiddetle tavsiye edilir.

Genel olarak evde işler iyi gidiyor ama dışarı çıkarken sabırlı olmanız gerekecek. Barlar ve sandığının buzlu zemini dışında köpeğiniz hiçbir şey bilmiyor. En ufak bir yaprak hışırtısı, gürültülü bir araç veya onu gıdıklayan bir parça onu çok korkutabilir. Bu nedenle, ilk birkaç kez oldukça kısa gezileri tercih etmeniz önerilir. Beagle’lar oldukça korkaktır, ancak zamanla ve çok fazla sevgiyle inanılmaz hayat arkadaşları haline gelirler.

Bir laboratuvar köpeği rahatsızlıklardan muzdarip olabilir mi?

Beagle ve atıcıyı eğitin
Kredi: srugina / iStock

Onun deneyimine göre, köpeğinizin davranış sorunları geliştirmesi mümkündür. Ama gerçekte, her hayvanın kendi kişiliği vardır ve bazıları çabucak adapte olurken, diğerleri gerçekten çok endişeli olacaktır. Zorlu deneyimine rağmen, ona her zaman bağlı kalmamış olmalısınız. Gerçekten de, bu aşırı bir bağlılık yaratma riski taşır ve ayrılacağınız gün, onunla birlikte yaşamak çok karmaşık olabilir. Bu gibi durumlarda köpeğiniz yıkıcı olabilir veya sürekli havlamaya başlayabilir.

Yalnızlığı oldukça iyi tolere eden 3 köpek türü

bir fotoğrafçı, insanlarla hayvanlar arasındaki komik benzerlikleri yakalar