bir köpek için en iyisi nedir?

Bir apartman dairesinde yaşarken bir köpeği evlat edinmek gibi bir talihsizlik yaşadıysanız, aşağıdaki gibi bazı düşünceler edinmiş olmalısınız: “Sen olurdum, köpek almak için geniş bahçeli bir evim olmasını beklerdim” veya “Bir köpeğin koşmak için bir bahçeye ihtiyacı vardır, 50’li yaşlarınızda mutsuz olacaktır. zavallı hayvan! ». Yani apartman mı ev mi? Bu, mümkün olduğunca doğru bir şekilde cevaplamaya çalışacağımız sorudur.

Büyük bir bahçe köpeğiniz için gerçekten ideal mi?

genç çocuk ve köpeği bahçede oynuyor
© gorodenkoff – iStock

Büyük bahçeli güzel ev ve gerçekten de köpeğiniz için bir efsane. Genelleme yapmamamız gerekse de ortalama olarak bir evde yaşayan ve ayrıca geniş bir yeşil alana sahip bir köpek, evinden nadiren ayrılacaktır. Neden? Niye ? Çünkü insanların çoğu zaman bilgisizlikten yaptıkları hata, bunun kendisine yeterli olduğunu düşünmektir. Bu yüzden kesinlikle, uzun vadede köpeğinizin gözünde buharı bırakmak için geniş bir alana sahiptir. bahçe, evinizde ek bir odadan fazlasını temsil etmeyecektir.. Her çalıyı ve her ağacı 50 kez kokladıktan sonra, onu yukarıdan aşağıya gördükten sonra, bu onun pek ilgisini çekmeyecek. Kendinizi onun yerine koyun: Kendinizi nasıl meşgul edeceğinizi bulmaya çalışırken günde 8 saat aynı odada kalır mıydınız?

Bununla birlikte, bir bahçeye sahip olmak yadsınamaz bir artı! Nitekim yağmurlu günlerde ya da aceleniz olduğunda, köpeği dışarı çıkarmak için kapıyı açmanız yeterli olacaktır. Ancak, bir köpeğin evinin dışında kendini zorlaması gerektiğini unutmayın. Sosyal bir hayvandır ve bu nedenle diğer insanlarla ve diğer türdeşlerle tanışması gerekir. Ayrıca koku alma duyusu en gelişmiş duyusudur. Bu nedenle kokuları koklamaya ihtiyacı vardır ve bu aynı zamanda kendini harcamanın bir yoludur.

Köpeğiniz mutlaka bir apartman dairesinde mutsuz olacak mı?

oturma odasında uyuyan köpekler
© FollowTheFlow – iStock

Köpekler için Kutsal Kase olarak görülen evin aksine, apartman kaçmak zorunda kalacaktı, çünkü genellikle onun orada kendini iyi hissetmesi için çok küçük olduğu düşünülüyordu. Gerçekten hiçbir şey değil. Nitekim, bir önceki paragrafta da açıklandığı gibi, bir bahçeye sahip olmak, köpeğin temel ihtiyaçlarından biri olan dışarı çıkmayı bize unutturur! Bir apartman dairesindeki fark, başka seçeneğiniz olmamasıdır. Köpeğinizin içeride kaka yapmasıyla ilgili bir sorununuz yoksa, köpeğinizi yürümek çok önemlidir günde bir kaç kez. Bu nedenle bir apartman dairesindeki bir köpek, genellikle evde oyun anları ve açık havada yürüyüşler arasında nispeten dengeli bir yaşama sahiptir. Gezilere olan ihtiyaçları bu nedenle genellikle daha iyi karşılanır.

Tabii ki, gezilerden bahsettiğimizde, bunlar sadece 10 dakikada yapılan hızlı bir çiş değil, en az 30 dakikalık uzun yürüyüşlerdir. Yeterince dışarı çıkan bir köpek fiziksel ve zihinsel olarak daha iyi olacak bir köpek.

İhtiyaçlarına saygı duyarsan, nerede yaşadıkları önemli değil!

genç kadın ve köpeği elini alkışlıyor
© Eva Blanco – iStock

Özetle, apartman ya da ev arasında, gerçekte her şey size bağlı olduğu için gerçekte bir eşleşme yoktur. Evcil hayvanınız için en iyisinin ne olacağını düşünmek size kalmış. 40 derecelik bir köpek günde 3 kez sadece 10 dakika dışarı çıkarsa mutsuz olabilir, ama tıpkı bahçesinden hiç çıkmayan bir ev köpeği gibi! Eğer bir apartman dairesinde olmak sizi köpek almaktan alıkoyuyorsa, onu diğer köpeklerle tanıştırarak, onunla oynayarak ihtiyaçlarına saygı duymanız şartıyla, morali hakkında endişelenmenize gerek olmadığını garanti ederiz. onu yeterince dışarı çıkarmak, işgal faaliyetleri yaptırmak vb. Bütün bunlar dengesi için gerekli ve kaç metrekareye sahip olursanız olun, kolayca ulaşılabilir!

Doberdane’ı hiç duydunuz mu?

köpeğimi tutmanın maliyeti nedir?