Bir köpeği evlat edinmek için en kötü 3 neden

Evinizde bir köpek sahiplenmek için çok sayıda gerçekten iyi neden olmasına rağmen, hala bazı kötü nedenler de var… İşte bir köpeği sahiplenmek için en kötü 3 nedenden oluşan seçkimiz.

Bir hevesin olduğu için bir köpeği evlat edinmek

Ekoseli küçük şirin köpek yavrusu
Kredi: Bogdan Kurylo / iStock

Ne yazık ki, çoğu zaman köpekler bir hevesle evlat edinilir. Öyleyse, kabul edelim, bir heves ve bir heves var. Favori bir köpeği birkaç ay, hatta yıllarca düşündükten sonra, ırkları, eğitimi öğrendikten ve farklı yetiştiricilerle tanıştıktan sonra almak, açıkçası herhangi bir sorun teşkil etmeyen düşünceli bir satın almadır. Aksine, Sırf onun sevimli olduğunu düşündüğün için bir gecede bir köpek aldiğer yandan bir çok kötü fikir… Gerçekten de, hazırlıklı olmadığınızda, bir köpekle yaşama fikriniz her zaman gerçek değildir.

Bir hayvanı sahiplenmek büyük bir sorumluluktur. Bir hevesle satın almak, hayatınızda yaratacağı sonuçları düşünmek için kendinize sormanızı engeller. Bununla birlikte, düşünmek benimsemeden önce önemli bir adımdır, çünkü bir çocukta olduğu gibi, bir hayatın sorumluluğu senin ellerinde olacak! Onun tüm ihtiyaçlarını karşılama imkanınız var mı? Bir köpeği nasıl eğiteceğini biliyor musun? Köpeğinizi tatile yanınıza alacak mısınız? Evcil hayvanınız rahatsızsa, günün veya gecenin herhangi bir saatinde veterinere gitmeye hazır mısınız? Ona ilgi göstermek ve günlük ihtiyaçlarını (yürümek, oynamak vb.) sağlamak için yeterli zamanınız var mı? henüz yapmadıysan tüm bu soruları kendine sormak için hiç zaman ayırmadınşimdilik köpek sahiplenmek olmamalı.

Büyük bir bahçeniz olduğu için bir köpek sahiplenin

Bahçede delik açan köpek
Kredi: Cindy Shebley / iStock

Nedenini tam olarak bilmiyoruz ama kolektif hayal gücümüzde geniş bahçeli bir eve taşınmak, köpek sahibi olabileceği gerçeğini tamamen doğrular. Ancak bu gerçek olmaktan çok uzak! Tekrar etmekten asla vazgeçmeyeceğiz: Bir köpek çok büyük olsa bile sadece bahçenizde dışarı çıkamaz. Köpeğiniz için bahçe, evinizde fazladan bir odadan başka bir şey değildir. Tabii ki bacaklarını uzatabilir ama bu yeterli değil. Bir hatırlatma olarak, köpekler bir kokular dünyasında yaşarlar. Koklama onların bir parçasıdır ve dengeleri için gereklidir. Bahçenizde iki veya üç kez dolaştıktan sonra, kokular köpeğiniz için o kadar ilgi çekici olmayacaktır. Bu yüzden keşfetmesi gerekiyor. her gün dış dünya.

Yani köpeğiniz için geniş bir bahçeye sahip olmak gerçek bir artı olsa bile, bu sizi köpeğinizi her gün dışarı çıkarmaktan muaf tutmaz. Bacaklarını evden başka bir yerde uzatabilmeli ve birçok yeni kokuyu koklayabilmeli: en sevdiği eğlence!

Çocuklarınızı güçlendirmek için bir köpek sahiplenmek

Köpek iki küçük kızla eğleniyor
Kredi: LightFieldStudios / iStock

“Çocukları güçlendirmek için köpeğimizi aldık.” Bir gün bir köpeğin evlat edinilmesini haklı çıkarmak için bu nedeni kesinlikle duymuşsunuzdur. Bu açıkça tüm hayvanlarda işe yarar: tavşan, hamster, kobay, vb. Peki, bir köpeğe sahip olmak çocukların büyümesine ve sorumlu olmalarına nasıl yardımcı olur? Sizce bir çocuk hayvanının kötü olduğunu anlayabilir mi ve özellikle onu veterinere götürebilir mi? Çocuğunuz köpeğini kendi başına yürüyüşe çıkaracak mı? Bir çocuk köpeğini her gün beslemeyi düşünür mü?

Bir çocuğu güçlendirmenin en iyi yolu ona örnek olmaktır. Bu nedenle, bir köpeği veya başka bir hayvanı sahiplenmek yerine onu bir barınağa götürün. Birlikte birkaç saat gönüllülük yapmanın mümkün olup olmadığını sorun. Ona hayvanlara nasıl bakacağını öğretin ve onların iyiliği, eğitimi vb. hakkında onu bilgilendirin. Bu şekilde Çocuğunuz köpek sahibi olmanın getirdiği sorumlulukların farkına varacaktır. Her durumda, bir köpek bir yetişkinin sorumluluğunda olmalıdır. Çocuğunuz açıkça size yardımcı olabilir, ancak hiçbir şekilde hayvandan sorumlu olmayacaktır.

Gerçekte, bir köpeği sahiplenmek için kötü sebepler kadar iyi sebepler de vardır. Ve hepsinden önemlisi, sahipler kadar çok sebep var! Son olarak, hatırlanması gereken tek şey şudur: müstakbel köpeğinizin gelişi dikkatlice düşünülmelidir. Ayrıca önemli evcil hayvanınızın ve ailenizin iyiliği için.

Leonberger, nazik dev lakaplı bir köpek

uluslararası barışın küçük koruyucuları