Beyaz köpeklerin en güzel ırkları

Köpekleri her şeyden önce sevgileri ve nezaketleri için severiz, ancak bazen bizi şaşırtabilirler. Bu, özellikle kusursuz beyaz önlüğü olanlar için geçerlidir. Pek çok köpek beyaz renkte olabilse de, yalnızca birkaç cins yalnızca beyazdır. İşte beyaz köpeklerin en güzel 6 cinsini seçtik!

Samoyed

samoyed köpek
Kredi: PIUPIU-PICS / iStock

Çok az insan Samoyed’in görünüşünden hoşlanmaz. Bu muhteşem kızak köpeğinin inanılmaz bir kürkü var. Beyaz ve şehvetli elbisesinin saflığı, çamurlu su birikintilerine atladığı zamanlar hariç, her durumda ona zarafet ve varlık verir, size bunu hak ediyoruz! Gerçek bir aşk küresi, eğitimi için kadife eldiven içinde demir yumruğa ihtiyacı olan çok enerjik bir köpektir. Güzel saçlarına gelince, haftada en az bir kez fırçalama ile düzenli bakım gerektirirler. Samoyed ayrıca yılda iki kez önemli ölçüde tüy döker.

Berger Blanc Suisse

Beyaz İsviçre Çoban Köpeği
Kredi: Neonci / iStock

Bu büyük köpek aynı zamanda nadir bir zarafete sahiptir. Fiziği Alman Çobanınınkine benzer, çünkü o oldukça basit bir şekilde onun soyundan geliyor! Orta uzunlukta ve oldukça yoğun olan tüyü her zaman beyaz olacaktır. Güzel ve ince kas yapısı ona çok uyumlu bir silüet. Sevimli bir çoban köpeği, efendisine çok yakındır ve çocuklarla çok iyi anlaşır. Berger Blanc Suisse hiç agresif olmasa da, yönetimi çok daha karmaşık olacağı riski göz önünde bulundurularak eğitimi hafife alınmamalıdır. Bu nedenle erken yaşlardan itibaren sosyalleştirilmesi de önemlidir.

Pireneler Dağı

Pirene Dağ Köpeği
Kredi: creativex / iStock

Gerçek bir dağ köpeği olan Pirene Dağı’nın da kusursuz bir beyaz kürkü vardır. “Patou” olarak da adlandırılan bu cins, kült serisi Belle et Sébastien sayesinde ön plana çıkmıştır. Bu büyük oyuncak ayı, 60 kilo ağırlığa ve 80 cm cidago ölçebildiğinden oldukça etkileyicidir. Son derece sadık bir köpek, bir çoban köpeği olarak doğası bazen onun bazı insanlardan şüphelenmesine neden olabilir. Doğayı ve kırsalda uzun yürüyüşleri seven Montagne des Pyrénées, apartman dairesinde yaşamak için yaratılmamıştır.

Coton de Tulear

Coton de Tulear köpeği
Kredi: Scrofula / iStock

Büyük boy köpeklerden sonra Coton de Tulear ile karşınızdayız. Bu küçük köpek, beyaz ve kabarık tüyü bir pamuk bulutuna benzediği için adını çok iyi taşıyor. Bu çok özel ve hafif görünümü korumak istiyorsanız, uzun tüyleri hala çok düzenli ve titiz bir bakım gerektirir. Köpek sahibine çok yakındır, yalnızlığı desteklemez. Coton de Tulear’ın boyutu küçük ama enerjisi büyük! Bu nedenle, özellikle bir apartman dairesinde yaşıyorsa, enerjisini kanalize etmek için günde birkaç kez kendini zorlaması gerekir.

Malta Bichon

Bichon Malta köpeği
Kredi: Feverpitched / iStock

Bichon Frise ve Bichon Havanese’nin kuzeni olan Bichon Maltese, sevimli küçük bir köpektir. Uzun, ipeksi ve hafif dalgalı saçları güzel rengini korumak için düzenli bakım gerektirir. Bununla birlikte, cildine zarar verme riskiyle onu çok sık yıkamamaya dikkat edin. Üstelik bu tavsiye tüm köpekler için geçerlidir. Sahibine çok yakın olan Malta Bichon, bir apartman dairesinde yaşamakta zorluk çekmez, ancak yalnızlığa çok iyi tahammül etmez. O gerçekten küçük bir refakatçi köpek ve çocukları çok seviyor!

Batı Yaylası Teriyeri

Chien Batı Yaylası Teriyeri
Kredi: Curaga / iStock

West Highland terrier olarak da bilinir « Westie »ayrıca sadece beyaz bir elbisesi var! Küçük bir köpek, tıpkı atası Carin Terrier gibi, ortalama olarak 10 kilodan fazla olmayacak. Küçük beyaz arkadaşlarının aksine, kusursuz bir ceketi değil, bej rengi var. Neredeyse “kirli beyaz” bir renk diyebiliriz. Ultra dinamik ve çok sosyal olan Westie, kendi küçük karakterine sahip gerçek bir elektrik pilidir. Bu nedenle eğitimine özel dikkat gösterilmelidir.

Bu, en güzel 6 beyaz köpek ırkı seçimimizi tamamlıyor! Muhteşem köpekler olmaları dışında unutulmaması gereken bir şey varsa, o da kusursuz renklerinden dolayı düzenli olarak tımar edilmesinin zorunlu olduğudur.

Her şey gözlerde…

köpeğinizi nereden satın alırsınız?